Depilacja laserowa laserem Vectus

Skuteczność depilacji laserowej. Laser Vectus to diodowy laser wykorzystywany do depilacji laserowej. Zasada jego działania opiera się na emitowaniu światła o długości fali 810 nm, które pochłaniane jest przez melaninę, czyli barwnik włosa. Im więcej barwnika, czyli im ciemniejsze włosienie, tym efekt depilacji jest bardziej zadowalający. Równie istotna jest zawartość melaniny  w skórze – pożądany jest jak największy kontrast między skórą a owłosieniem, gdyż sprzyja to selektywnemu docieraniu światła lasera do melaniny mieszków włosowych. Laser diodowy jako jedyny umożliwia depilację także jaśniejszych włosków, choć efekt zabiegu nie zawsze jest zadowalający. Jeszcze skuteczniejszy okazuje się być najnowszy typ lasera diodowego – laser Vectus. Co wyróżnia go na tle innych laserów tego typu?

Na czym polega wyjątkowość lasera Vectus?

Laser diodowy Vectus Palomar to dzieło wybitnych naukowców z Harvard University, którzy skoncentrowali się na jak najefektywniejszym, a jednocześnie jak najbezpieczniejszym wykorzystaniu lasera do celów depilacji. Na jakie udogodnienia mogą zatem liczyć zarówno pacjenci, jak i profesjonaliści wykonujący zabieg depilacji laserowej? Czytnik Skintel umożliwia oszacowanie zawartości melaniny  w skórze. Dzięki temu możliwe jest zmienianie parametrów pracy lasera z zabiegu na zabieg, w celu optymalizacji pracy lasera. Gwarantuje to dostosowanie mocy lasera do indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Z jednej strony laser nie działa zbyt słabo, gdyż wtedy zabieg depilacji byłby mało skuteczny. Z drugiej strony – zbyt duża moc lasera groziłaby ryzykiem podrażnień i poparzeń skóry. W celu maksymalnego skrócenia czasu zabiegu stosowana jest technologia Photon Recycling, polegająca na wykorzystaniu światła lasera odbitego od skóry. Takie wzmocnienie sygnału lasera umożliwia usuwanie dużej ilości włosków już przy użyciu jednego impulsu świetlnego. Dla pacjentów niezwykle istotną kwestią jest mała inwazyjność i bolesność zabiegu. Dlatego też laser Vectus wyposażony jest w głowicę ze szkła szafirowego. Skutecznie chłodzi ona, a zarazem znieczula skórę podczas zabiegu.

Zobacz na youtube jak wygląda depilacja laserem VECTUS w Gdańsku

Czy pacjent musi przygotować się do depilacji laserowej?

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, także depilacja laserowa poprzedzona jest wywiadem lekarskim. Poza oceną stanu skóry i owłosienia (jego odcienia, gęstości i grubości), określana jest obecność jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Co uniemożliwia wykonanie zabiegu depilacji laserowej? Ciąża i laktacja, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, padaczka, posiadanie rozrusznika serca czy zmiany skórne. Obecność na skórze zmian infekcyjnych, przebarwień posłonecznych, łuszczycy czy bielactwa, bliznowców może uniemożliwić wykonanie zabiegu. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest także stosowanie miejscowych lub ogólnoustrojowych preparatów fotouczulających. Są nimi m. in. preparaty z dziurawcem czy nagietkiem retinoidy, pochodne witaminy A, niektóre leki hormonalne, ziołowe preparaty odchudzające czy antybiotyki. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, powinien zadbać o nawilżenie skóry, rezygnując z peelingów i zabiegów złuszczających, opalania oraz depilacji włosków innymi metodami. Bardzo podobne są zalecenia pozabiegowe, sprowadzające się do pielęgnacji skóry delikatnymi kosmetykami i zaniechania opalania, korzystania z sauny i basenu oraz niektórych zabiegów na skórze. Szczególnej troski wymaga skóra bezpośrednio po depilacji, gdy jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Takie objawy są jednak przemijające i ustępują samoistnie po kilkunastu godzinach.

Gdzie można wykonać depilację laserową laserem Vectus w Gdańsku ?

Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski
Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
tel. +48 791 604 604

więcej: http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 2