Usuwanie blizn

Blizny mogą powstać z różnych powodów. Należą do nich między innymi blizny po operacji, blizny po oparzeniu, blizny jako pozostałość po trądziku, blizny po wypadku. Mogą znajdować się na różnych częściach ciała. Mogą mieć różny kształt, wielkość, kolor.

Usuwanie blizn jest możliwe na wiele sposobów. Gabinety medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu usunięcie blizn. Należą do nich między innymi:

 • laserowe usuwanie blizn,
 • metoda Pologen Legend (Maximus i Surgen),
 • metoda Geneo+,
 • metoda Cellu M6 Integral.

Są to najskuteczniejsze metody usuwania blizn różnego pochodzenia, różnych wielkości, kształtów i kolorów na dowolnych częściach ciała.

Usuwanie blizn laserem cieszy się największym zaufaniem, największą skutecznością, dającą najlepsze efekty. Do tego celu wykorzystuje się lasery takie jak:

 • Palomar Energe,
 • Harmony XL pro Nir.

Blizny na twarzy można najskuteczniej usunąć za pomocą metod laserowych. Jeżeli blizny są pozostałością po trądziku należy także skorzystać z innych metod. W tym celu stosuje się kilka metod jednocześnie dla szybszego i skuteczniejszego efektu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak usunąć blizny w skuteczny, bezpieczny, dający rezultat sposób. Warto w tym wypadku skorzystać z porady specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej. Podczas takiej wizyty dowiemy się, która z metod będzie najlepszym rozwiązaniem na usuwanie blizn na naszym ciele.

Leczenie blizn jest także możliwe dzięki metodom, które mają za zadanie wspomóc leczenie. Należą do nich między innymi:

 • terapia dermapen i mezopen,
 • Metoda Acnelan,
 • peelingi kwasami.

Usuwanie blizn laserem jest najskuteczniejszą z metod. doskonale sprawdza się przy różnego rodzaju bliznach. Laserowe usuwanie blizn to zastosowanie lasera na uszkodzoną tkankę, regenerowanie jej, odbudowywanie. W przypadku Palomar Legend jest to możliwe za pomocą frakcyjnego lasera, który pobudza skórę do jej przebudowy, wnikając w głąb skóry. Produkuje nowe włókna kolagenowe i elastyczne. Stosuje się go przede wszystkim na blizny na twarzy, po pozostałościach po trądziku. Laser Harmony XL pro Nir działa na tkankę bliznowatą, za pomocą światła bliskiemu podczerwieni. Regeneruje skórę oraz włókna kolagenowe i elastyny, oraz produkuje nowe.

Jak usunąć blizny w skuteczny sposób? Za pomocą metod oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Po za metodami laserowymi można skorzystać także z metod takich jak:

 • Pologen Legend (Maximus i Surgen). Maximus to terapia falami radiowymi, podgrzewaniem tkanki. Działa na uszkodzoną skórę, nie podrażnia tkanki dookoła.  Surgen to terapia połączenia wysokiej temperatury oraz impulsów elektrycznych. Produkuje kwas hialuronowy, regeneruje włuka kolagenu i elastyny.
 • metoda Geneo+ zabieg polega na podaniu serum, a następnie poddaje się skórę specjalną głowicą, która regeneruje skórę.
 • metoda Cellu M6 Integral zabieg mechaniczny, który ugniata fałdy skóry za pomocą głowicy wyposażonej w dwie specjalne rolki.

Leczenie blizn jest długotrwałym procesem. wykorzystuje się do jego celu różnych metod. Warto wybrać najodpowiedniejszą dla siebie.

3 replies on “Usuwanie blizn”

 1. regina 2 pisze:

  Ile potrzeba takich zabiegów laserem, aby blizna zniknęła całkowicie?

 2. Beciaś pisze:

  Regino ja np miałam 5 zabiegów, gdzie jedna blizna już jest mało widoczna, ale moja większa blizna potrzebuje jeszcze kilka wizyt. Nie ma czegoś takiego jak usunięcie całkowite. Blizny będą spłycone itd

 3. Jakub pisze:

  @regina najlepiej skonsultować się z lekarzem, on powie Ci co i jak 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =