Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Skóra zaczyna się starzeć już w wieku 18-20 lat, gdy tkanka łączna zaczyna tracić włókna kolagenowe. Szczególnie osoby z bogatą mimiką twarzy muszą liczyć się z powstawaniem zmarszczek wokół ust czy oczu. Oczywiście odpowiednia dbałość o skórę, odpowiedni tryb życia może spowolnić ten proces, ale na pewno nie zatrzymać.

Czy zmarszczek można uniknąć?

Chociaż czas biegnie nieubłaganie i zmarszczki pojawiają się u każdego, nie musimy już się ich obawiać. W dzisiejszej kosmetologii istnieją przeróżne sposoby na ich spłycenie lub całkowite pozbycie np. wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Wypełnianie zmarszczek

Znakomite efekty w walce z upływem czasu przynosi wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, jednak z czasem, podobnie jak w przypadku kolagenu i elastyny zaczyna go ubywać. Podawany z zewnątrz jest świetnym wypełniaczem i substancją głęboko nawilżającą.

Kiedy możemy zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki? Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym przynosi efekty w wielu miejscach ciała, ale szczególnie polecana jest likwidacja zmarszczek mimicznych czyli wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym, wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym, a także wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym obejmujących czoło lub kurze łapki.

Czy są przeciwwskazania aby wykonać wypełnianie zmarszczek  kwasem hialuronowym?

Zdecydowanie zabiegów nie można wykonywać w następujących przypadkach:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • stany zapalne oraz infekcje w obszarze zabiegowym,
 • nowotwory,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • uczulenie oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • skłonność do powstawania bliznowców.

Do kogo udać się aby zrobić profesjonalny i bezpieczny zabieg.

Zdecydowanie najlepszym wyborem jest, gdy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym robi nam lekarz dermatolog. To najlepszy wybór, gdyż lekarz dermatolog posiada rozległą wiedzę z racji swojego wykształcenia. Wstrzykiwanie kwasu polega na podaniu preparatu cienką igłą, nie jest bolesne, ale dla osób bardzo wrażliwych można zastosować krem znieczulający. Dużą zaletą zabiegów jest możliwość dostosowania ilości użytej substancji do indywidualnych potrzeb i w efekcie do uzyskania naturalnego wyglądu.

Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wymaga specjalnego przygotowania?

Nie ma specjalnych wymagań dla pacjenta przed zabiegiem.

Czy po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym wymagana jest specjalna pielęgnacja?

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać czynników drażniących takich jak: sauna, ekstremalne temperatury, basen. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i niewielkie obrzęki, które zazwyczaj mijają po kilku godzinach.

Innym sposobem na pozbycie się nierówności na skórze  jest wypełnianie zmarszczek botoksem. Polega to na procesie opartym o zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej, która powoduje delikatne porażenie mięśni, a po kilku tygodniach gdy mięśnie się rozluźniają, zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Decyzję o tym  czy wybrać botoks na zmarszczki czy kwas hialuronowy najlepiej podjąć razem ze specjalistą na wstępnej konsultacji.

5 odpowiedzi na “Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym”

 1. frejczi pisze:

  Poza takimi zabiegami warto stosować kremy na zmarszczki 😉

 2. Jadzia pisze:

  Warto udać się do sprawdzonego profesjonalisty, moja koleżanka była na zabiegu kwasem hialuronowym i wyszły jej straszne reakcje alergiczne. potem okazało się, że to oszuści i wciskali dużo chemii

 3. zxc pisze:

  Robiłam taki zabieg niedawno, no rewelacyjne efekty, buzia 10 lat młodsza 😀

 4. Moniczka pisze:

  @zxc jaka cena około za taki zabieg wypełniania zmarszczek?

 5. Stasia pisze:

  @Moniczka dużo czynników wpływa na cenę, ale zwykle kosztuje tak ok. 1200 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 − 17 =