Skuteczne odmładzanie twarzy laserem

Młodość wiąże się z atrakcyjnością, a gładka skóra o tym ma świadczyć najlepiej, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odmłodzić twarz. W związku z tym warto mieć świadomość, że laserowe zabiegi odmładzające na twarz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pacjentów w klinikach medycyny estetycznej. Frakcyjna technologia laserowa oparta jest na zjawisku frakcjonowanej fototermolizy, polegającej na tworzeniu siatki nakłuć w skórze. Zabieg inicjuje stan zapalny, częściowo uszkadzając skórę, a tym samym stymulując ją do odbudowy. Takie odmłodzenie twarzy obejmuje także równoczesną stymulację naskórka do intensywnej produkcji kolagenu.

Zabiegi laserowe

Nowoczesne lasery stosowane w zabiegach opierają się na technologii tworzenia frakcji na skórze, czyli mikroskopijnych uszkodzeń, które powodują, że skóra szybko się odbudowuje. Lasery są również używane do niechirurgicznego liftingu powiek. Działanie takiego lasera polega na zastąpieniu pojedynczej wiązki światła zestawem kilkudziesięciu mikrowiązek. Promień lasera przenika przez naskórek i skórę właściwą, stymuluje naskórek do regeneracji i wzrostu nowych komórek. Technologia taka może być stosowana nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie lub dłoniach. Takie laserowe odmładzanie twarzy nie jest bolesne i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Przed odmłodzeniem laserem pacjent przechodzi konsultację lekarską. Podczas spotkania lekarz przesłuchuje go, a także opisuje przebieg postępowania i określa, czy istnieją przeciwwskazania do jego wdrożenia. W przypadku ewentualnych stanów zapalnych skóry należy je wcześniej wyleczyć. Kilkanaście godzin przed spotkaniem w gabinecie zaleca się wypicie około dwóch litrów wody mineralnej dla właściwego nawodnienia skóry. Pomoże to zmniejszyć skutki uboczne działania lasera. Pacjent potrzebuje maksymalnie kilku dni, aby zagoił się obrzęk i zniknęło nieznaczne zaczerwienienie twarzy. Później następuje odmładzanie twarzy, a skóra staje się bardziej elastyczna i świeża.

3 replies on “Skuteczne odmładzanie twarzy laserem”

  1. maniaka pisze:

    Zamierzam córce sprawić taki prezent. Czytałam opinie, że niby ma też pomóc w odmładzaniu, jak to z tym jest??

  2. Hania pisze:

    Też o tym czytałam, pewnie chodzi o to, że cera wygląda lepiej, jest jędrniejsza itd

  3. Ewelinaa pisze:

    Taki zabieg jest najskuteczniejszy w odmładzaniu twarzy, laser świetnie się sprawdza, byłam kilka razy i niedlugo znowu się wybiorę, po tej całej koronie :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

73 − 67 =