Krosty na pośladkach – zacznij działać!

Krosty na pośladkach są zazwyczaj powodem do ukrywania tej części ciała, częściej budząc dyskomfort i zakłopotanie niż niepokój. Tymczasem poza tym, że stanowią nieestetyczny problem, zazwyczaj są objawem zapalenia mieszków włosowych. Jak do tego dochodzi?

Krosty na pośladkach – przyczyny ich powstawania

Krosty na pośladkach można właściwie, zupełnie niezamierzenie, wywołać na własne życzenie. Problem dotyczy obu płci. Wypryski na pupie można stworzyć poprzez golenie tej części ciała lub depilację, które podrażniają skórę i powodują właśnie zapalenie mieszków włosowych.

Niestety krosty na pośladkach łatwiej stworzyć niż wyleczyć, dlatego warto obserwować swoje ciało po tego typu zabiegach. Ponadto pryszcze na pośladkach mogą wiązać się z bólem i swędzeniem, co zwiększa dyskomfort związany z ich posiadaniem.Pośladki

Specjaliści przyznają, że w przypadku krost na pośladkach przyczyny można sklasyfikować na:

  • infekcyjne, które są wywołane podrażnieniem skóry na pośladkach. W wyniku naruszenia bariery ochronnej zaczynają się rozwijać drobnoustroje,
  • nieinfekcyjne, które wynikają z zażywania niektórych farmaceutyków,
  • a także zapalenie mieszków włosowych.

Na temat krost na pośladkach czytaj więcej na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/krosty-na-posladkach-sprawdz-jak-sie-ich-pozbyc/

Krosty na pośladkach – zabiegi

Usuwanie krost na pośladkach najlepiej zacząć od wizyty u dermatologa, który wprowadza odpowiednią kurację na krostki na pupie. Zazwyczaj są to maści, które stosuje się miejscowo. Przynoszą doraźną ulgę i tymczasowe wygaszenie objawów, ale odstawienie maści, często powoduje, że wypryski na pośladkach pojawiają się znowu. Jak sobie pomóc, kiedy inne metody zawodzą? Jeśli stosowanie innych metod nie przynosi skutków, to na krosty na pośladkach zaleca się depilację laserem Vectus.

Wskazaniem do jej wykonania są jednak krosty na pośladkach, spowodowane zapaleniem mieszków włosowych. Pryszcz na pośladku zostaje poddany działaniu wiązek światła, a znika dzięki rozwiązaniu problemu z włosami. Bolące krosty na pośladkach znikają dopiero po wykonaniu pełnej serii zabiegów, która obejmuje od 4 do 6 wizyt.

Krosty na pośladkach ciężko usunąć, jednak depilacja laserowa przynosi oczekiwane efekty. Znika aż 95% włosów, pozostała część znajduje się wtedy w fazie wzrostu, jednak usuwane są po przejściu do kolejnej fazy na etapie przypominającym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 1