Depilacja laserowa – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Depilacja laserowa to popularny sposób radzenia sobie z pojawiającym się regularnie owłosieniem. Każda kobieta marzy o gładkiej skórze, bez tracenia czasu na rytualne golenie. Dostępna jest już depilacja laserowa pach, bikini i nóg, czyli tych obszarów, na których zależy nam najbardziej. Jak dochodzi do uszkodzenia macierzystych komórek włosów i czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa – co ile powtarza się zabieg?
Okolica zabiegowa Liczba tygodni Ile Liczba zabiegów w serii
Nogi 6 6-8
Pachy 4 6-8
Plecy 10 6-8

DEPILACJA LASEROWA – ZALETY

Depilacja laserowa niesie za sobą korzyści w postaci:

 • Trwałości– nawet najdelikatniejszych części ciała. Depilacja laserowa bikini zadziała tak samo jak aktywność lasera rozłożona np. na nogi. Bez czasochłonnego, codziennego radzenia sobie domowymi sposobami, można zwiększyć pewność siebie i uczucie gładkości.
 • Pewności siebie – dotyczy to szczególnie kobiet zmagających się z hirsutyzmem – nadmiernym, niemal męskim owłosieniem.
 • Bezpieczeństwa – depilacja laserowa nie uszkadza narządów wewnętrznych, nie pozostawia też blizn na skórze.
 • Zachowania zdrowia – kiedy golimy się maszynką lub woskiem, może wystąpić zapalenie mieszków włosowych. Bagatelizowanie prowadzi do powikłań i chorób (w tym nowotworowych).
 • Poprawy jakości skóry – istnieje wysoki procent osób, które zmagają się z alergiami lub np. atopowym zapaleniem skóry. Codzienne golenie oddziałuje na nią jeszcze gorzej – może podrażniać i wywoływać liczne zaczerwienienia. Depilacja laserowa poprawia stan skóry m.in. przez likwidację konieczności używania innych środków.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI I PIELĘGNACJADepilacja laserowa.

Wrastające włoski, ich ilość i częstotliwość jest kwestią indywidualną. Wpływają na to między innymi predyspozycje genetyczne i obszar, na którym zrobiono depilację. Od zakończenia zabiegu do ponownego pojawiania się włosów może minąć kilka miesięcy lub nawet półtora roku.

W dokładnym określeniu perspektywy pomoże specjalista, przedstawiając jednocześnie przeciwwskazania.

W walce z owłosieniem nie dla każdego najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa – przeciwwskazania obejmują:

 • okres ciąży i laktacji.
 • stany zapalne skóry.
 • obrzęki skóry.
 • skłonności do występowania alergii.
 • aktualne kuracje antybiotykowe.
 • aktualne kuracje hormonalne.

Jeśli jesteśmy wykluczeni z grupy zagrożeń, zdecydujmy się na zabieg w porach jesienno-zimowych. Dlaczego?

„Skóra poddana laserowemu usuwaniu owłosienia nie może być opalona. Zima to najlepsza pora na wizytę w gabinecie.” – mówi Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa pach i innych części ciała wymaga intensywnej pielęgnacji. Po zabiegach pamiętajmy o głębokim nawilżeniu – najlepiej naturalnymi kremami na bazie roślinnych składników. Kremy i balsamy z witaminami, ekstraktami kwiatów, kofeiną i kwasami (np. hialuronowym) jednocześnie wpłyną na lepszą kondycję i wzmocnienie skóry – nie tylko jej gładkość. Jeśli wydepilowane ciało będzie wystawione na słońce, koniecznie sięgnijmy po balsam z wysokim filtrem np. SPF 50.

Poza pielęgnacją warto pamiętać o:

 • krótko trwających kąpielach – można zamienić wannę na prysznic.
 • ograniczeniu peelingów, a w okresie po zabiegu całkowitej rezygnacji.
 • ograniczeniu aktywności fizycznej – jeśli dotychczas była bardzo duża.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? – FAKTY A MITYDepilacja laserowa nóg.

Jeśli zastanawiamy się czy depilacja laserowa boli, to nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Ból i dyskomfort jest zależny od indywidualnego progu ich odczuwania, ale też depilowanego miejsca. Okolice bikini narażone są na większe odczuwanie dyskomfortu niż nogi, ale nie jest to ból.

Działanie głowicy przyłożonej do skóry zawsze będzie odczuwalne, natomiast nie wymaga się znieczulenia. Mięśnie i nerwy nie reagują negatywnie na aktywność sprzętu. Problem w odczuwaniu bólu wystąpi tylko u pacjentek z nadwrażliwością.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – TRWALE I SKUTECZNIE

Skutecznym, trwałym i bezpiecznym narzędziem likwidującym owłosienie jest laser laser do depilacji Vectus.

Zastosowano innowacyjne technologie, które pasują do każdego typu skóry i każdego poziomu owłosienia:

 • Skintel – czytnik, który miedzy poziom melatoniny i gromadząc te dane, dostosowuje natężenie lasera.
 • Advanced Contact Cooling – chłodzi skórę.
 • Photon Recycling – wykorzystuje światło odbite od skóry.

Laser Vectus jest powszechnie postrzegany jako najlepszy na świecie, a samo jego użycia przy depilacji zajmuje tylko kilkanaście minut.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE, KTÓRE INSPIRUJĄ

Jakim zainteresowaniem cieszy się dziś depilacja laserowa? – opinie pacjentek wskazują na to, że efekty są widoczne często już po pierwszym zabiegu. Z tego powodu popularność lasera Vectus rozszerza się. Laserowa depilacja wykorzystywana jest przez modelki, blogerki, zawodowe pływaczki i zwykłe kobiety, którym zależy na optymalizacji codziennego życia i pewności siebie.

5 replies on “Depilacja laserowa – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?”

 1. rindita pisze:

  Wszystkim polecam laserową depilację bikini . Boli przez 20 minut a potem skóra jest gładka. Jestem po 5 zabiegach i mam dosłownie kilka włosów, ale są one mięciutkie, zupełnie inne niż kiedyś.

  • Insonda pisze:

   Obecnie na moją studencką kieszeń to depilacja laserowa kosztuje zbyt dużo kasy, ale może kiedy się skuszę kto wie 🙂

 2. seniorita23 pisze:

  Ja na zabiegi depilacji laserowej chodzę do Clinica Cosmetologica w Gdańsku. W swoim życiu wykonałam już kilkanaście zabiegów. Obecnie chodzę raz w roku na zabieg „przypominający”. Po włoskach nie ma ani śladu. Naprawdę świetna sprawa^^

 3. Aro-ngua pisze:

  Trzeba mieć na uwadze to, że wykonanie tylko jednego zabiegu depilacji laserowej nie da nam dobrych efektów, więc z góry trzeba się już przygotować na większy wydatek.

  • Lola00 pisze:

   Ja jestem gotowa na każdy wydatek. Ważne abym w końcu pozbyła się problemu z wrastającymi włoskami.. Depilacja laserowa to moja ostatnia deska ratunku, a słyszałam, że jest bardzo skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 − = 67