Zabiegi oczyszczające skórę twarzy

Oczyszczona skóra twarzyDobra kondycja skóry twarzy, zdrowy wygląd i promienna cera to podstawa, by poczuć się komfortowo i przyjemnie, patrząc w lustro. Niestety, codzienna gonitwa, czynniki zewnętrzne, wszechobecne zanieczyszczenia nie sprzyjają utrzymywaniu skóry twarzy w należytej czystości. Domowe sposoby, jak maseczki, peelingi i kosmetyki pielęgnacyjno-oczyszczające działają tylko doraźnie, więc nie pomogą w przypadku głębszych problemów z cerą. Wielu ludzi zmaga się natomiast z przebarwieniami, rumieniami, zmianami trądzikowymi, tłustą skórą oraz całym szeregiem innych dokuczliwych przypadłości skórnych. Inni ubolewają nad tym, że skóra twarzy straciła dawną elastyczność i blask.

Zabiegi oczyszczające skórę

Niezadowolenie z wyglądu własnej twarzy rodzi frustrację i poczucie wstydu. Oczyszczanie skóry twarzy na zadowalającym poziomie jest jednak możliwe. Z pomocą przychodzą liczne zabiegi medycyny estetycznej, np. zabiegi oczyszczające w Gdańsku, jak:

 • peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasów: salicylowego, pirogronowego, glikolowego, migdałowego;
 • Retix C;
 • Mikrodermabrazja;
 • Acnelan;
 • peelingi kawitacyjne;
 • Geneo+.

Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, by dobrać do niego optymalną metodę. W zależności od rodzaju kłopotów skórnych, dobiera się techniki, które w leczeniu tej konkretnej przypadłości, przynoszą największe sukcesy. Zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne, a ich skutki utrzymują się zwykle przez dłuższy czas.

Oczyszczenie twarzy peelingiem chemicznym

Peeling chemiczny, polegający na zaaplikowaniu któregoś z dobroczynnych kwasów, ma szerokie zastosowanie. Pomoże osobom z cerą trądzikową i łojotokową, zredukuje zmarszczki, oraz przebarwienia. Metoda ta korzysta z czterech kwasów:

 • kwasu migdałowego – do cery szczególnie wrażliwej, by wygładzić i usunąć uszkodzoną warstwę naskórka,
 • kwasu salicylowego – ze względu na właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne wykorzystywanego do walki z ostrymi postaciami trądziku,
 • kwasu pirogronowego – charakteryzującego się bardzo zdecydowanym działaniem w likwidacji trądziku oraz spowalnianiu procesów starzenia, lecz nie jest on przeznaczony dla pacjentów z wrażliwą skórą,
 • kwasu glikolowego – silnego kwasu do zmian trądzikowych, przebarwieniowych, fotostarzeniowych, a także do zwalczania rozstępów w fazie czerwonej oraz plam soczewicowatych.

Jak oczyścić twarz za pomocą metody Retix C?

Zabieg ten polega na aplikacji serum z dużą zawartością witaminy C. Uprzednio zwykle wykonuje się peeling kawitacyjny lub podaje ampułkę kwasu glikolowego z witaminą E oraz F. Retix C ma silne działanie ściągające i przeciwstarzeniowe.

Mikrodermabrazja

To zabieg oczyszczania twarzy polegający na masowaniu specjalną głowicą z kryształkami diamentów. Służy do usuwania obumarłego naskórka, przebarwień oraz zmarszczek.

Oczyszczanie skóry twarzy metodą Acnelan

Zabieg jest bardzo pomocny w leczeniu trądziku oraz blizn potrądzikowych. Usuwa te zmiany za pomocą: kwasu salicylowego, migdałowego, szikimowego oraz sodium lepargilate.

Peelingi kawitacyjne

Technika ta pokazuje, jak oczyścić twarz z wągrów, bakterii czy zrogowaceń. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe.

Geneo+

To zabieg oczyszczania twarzy polegający na nieinwazyjnym liftingu. W wersji NeoBright rozjaśnia cerę i likwiduje przebarwienia, zaś w wersji NeoRevive ujędrnia, odmładza skórę i likwiduje tzw. wory pod oczami.

Efekty zabiegów medycyny estetycznej

 • oczyszczenie twarzy, rozświetlenie cery i odczuwalne uczucie świeżości;
 • redukcja trądziku i blizn potrądzikowych;
 • zniwelowanie przebarwień, rumienia i niezdrowego kolorytu skóry twarzy;
 • ujędrnienie naskórka oraz redukcja zmarszczek;
 • zniwelowanie wrażenia zmęczenia skóry;
 • usunięcie obumarłych komórek naskórka i stworzenie bazy pod zdrowy wzrost nowych.

Ten artykuł został napisany przy współpracy z serwisem portalkosmetologiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 9 = 1