Zabiegi na blizny potrądzikowe – opis, efekty

Z trądzikiem pospolitym walczy nie tylko młodzież, ale i dorośli. Obecne możliwości technologiczne pozwalają na skuteczne leczenie trądziku. Jednak często pozbycie się tego problemu nie oznacza końca kłopotów. Powodem są liczne blizny potrądzikowe. Są dostępne różne kremy na te blizny, jednak nie zawsze są one skuteczne. W takiej sytuacji należy skorzystać z innych sposobów na leczenie blizn.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

Występują różne rodzaje zabiegów, które sprawiają, że następuje wyraźne zmniejszenie blizn. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • Harmony XL pro NIR,
 • Surgen,
 • Mobilift,
 • Acnelan.

Harmony XL pro NIR

Laser Harmony XL pro NIR to doskonały sposób na blizny potrądzikowe. Ten laser wysyła światło zbliżone do podczerwieni, które sprawia, że następuje koagulacja tkanki bliznowatej. Efektami tego zabiegu są:

 • wyrównanie faktury cery,
 • poprawa jędrności skóry,
 • wzrost napięcia skóry.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów usuwających blizny potrądzikowe.

Surgen

Na przebarwienia na twarzy po trądziku bardzo dobry jest zabieg Surgen. Jest on wykonywany przez głowicę zawierającą mikroigiełki. Składa się on z dwóch etapów. W pierwszym następuje emitowanie ciepła, zaś w drugim wysyłany jest impuls elektryczny. Ten zabieg wpływa na regenerację kolagenu, zwiększenie ilości włókien elastyny oraz produkcję kwasu hialuronowego. W efekcie następuje usuwanie blizn, a ponadto skóra ulega ujędrnieniu, wygładzeniu oraz wzmocnieniu.

Mobilift

Na blizny po trądziku bardzo skuteczny jest także zabieg Mobilift. W tej procedurze wykorzystuje się sprzęt, który stymuluje skórę za pomocą głowicy wyposażonej w dwie klapki. To sprawia, że komórki zostają pobudzone do regeneracji. Efekty tego zabiegu to:

 • usuwanie przebarwień po trądziku,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • wygładzenie skóry.

Acnelan

Bardzo dobre efekty gwarantuje zabieg Acnelan. Zapewnia on skuteczne leczenie przebarwień na twarzy oraz wyraźne zmniejszenie blizn. W tym zabiegu wykorzystuje się kwas salicylowy, kwas migdałowy, sodium lepargilate oraz kwas szikimowy. Te substancje posiadają działanie o charakterze złuszczającym, przeciwzapalnym, oczyszczającym, antyseptycznym, bakteriostatycznym, a także rozjaśniającym.

9 odpowiedzi na “Zabiegi na blizny potrądzikowe – opis, efekty”

 1. Grażka pisze:

  Moim zdaniem najlepszym sposobem na usunięcie blizn po trądziku jest zabieg laserem Harmony XL pro NIR
  Jeżeli chodzi o przebarwienia, najlepiej sprawuje się Mobilift.

 2. Sylwia pisze:

  Ja na przebarwienia po trądziku polecam laser surgen. Bardzo dobrze oczyszcza skórę z przebarwień.

 3. Celina pisze:

  Mam poważny problem z bliznami po trądziku. Moja twarz przez blizny wygląda nieestetycznie, dlatego szukam sposobu na usuniecie ich. Z przeróżnych oponi wynika, że najlepiej działa laser Harmony XL pro NIR.

 4. Sandra pisze:

  Moim faworytem na usuwanie blizn jest zabieg laserowy Acnelan. Leczy przebarwienia jak i blizny, polecam 🙂

 5. Monika pisze:

  Ja polecam peelingi na blizny, bardzo mi pomogły 🙂

  • Monia pisze:

   Peelingi na blizny?! No co ty xd. Nie ma takiej opcji aby pozbyć się blizn potrądzikowych jakimś tam peelingiem. Jedynym rozsądnym wyjściem jest zabieg laserem.

 6. Iga pisze:

  Widzę, że każdy ma jakiegoś faworyta wśród zabiegów na blizny potrądzikowe. Ja osobiście nie wiedziałam na co się zdecydować więc postanowiłam dowiedzieć się u źródła i zapisać się na bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica:)

  • Izka pisze:

   Również byłam w tej placówce:) Na konsultacji zalecono mi serię zabiegów laserem Harmony XL pro. Po 6 zabiegach moja skóra na twarzy wygląda jak nowa, a blizn po trądziku brak^^

 7. Alicja pisze:

  U mnie na szczęście trądzik udało się zwalczyć kremami, zmianą diety oraz wyrzeczeniem się wielu rzeczy. Blizn potrądzikowych nie widać, ale za to miałam zniszczony cały okres dojrzewania..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 11 =