Depilacja bikini

Usuwanie zbędnego owłosienia z naszego ciała bywa bardzo problematyczne. Mamy do dyspozycji różne metody, które charakteryzują się mniejszą lub większą skutecznością. Golenie z pomocą żyletki, depilacja kremem a może metody mechaniczne? Każda z tych opcji daje krótkotrwały efekt, cały proces należy powtarzać po kilka dni. Dlatego dobrym pomysłem jest depilacja woskiem, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nowoczesnych kobiet.

Na czym polega metoda?

Usuwanie włosów z pomocą wosku było znane już setki lat temu. Kobiety zamieszkujące haremy miały dość ciemne owłosienie, dlatego pieczołowicie usuwały je z pomocą plastrów z cukrem i woskiem pszczelim. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy przygotowywać samodzielnie mieszanek, dzięki czemu depilacja bikini lub nóg jest sprawniejsza. W drogeriach bez problemu zakupimy specjalistyczne plastry pokryte woskiem, lub też całe pojemniki z tym płynem. Jednak aby skutecznie pozbywać się owłosienia tą metodą, należy mieć dużą praktykę. Jeżeli będziemy usuwać włosy nieumiejętnie, prawdopodobnie włoski będą nam wrastać w skórę, doprowadzając do stanów zapalnych w mieszkach.

Depilacja tylko u profesjonalisty

Z tego powodu osoby, którym zależy na osiągnięciu najlepszych rezultatów, powinny wybrać się na zabieg do gabinetu kosmetologicznego. W takim miejscu będziemy mieć pewność, że otrzymamy jak najlepszy rezultat. Depilacja okolic intymnych dla wielu kobiet jest dość kłopotliwa, jednak warto pamiętać, że kosmetolog wykonuje zabieg regularnie, dlatego warto mu zaufać. W gabinecie tego typu mamy też pewność, że wszystkie zabiegi będą przeprowadzane w odpowiednich sterylnych warunkach. Kosmetolog może być kontrolowany w tej kwestii, dlatego gabinety słyną z czystości. W takim miejscu możemy przeprowadzić depilację dowolnej partii ciała, pach, kończyn, czy pleców i karku. Także usuwanie włosków z twarzy jest tam praktykowane.

Przygotowanie do zabiegu

Jeżeli wybieramy się tam po raz pierwszy i interesuje nas depilacja bikini, warto wiedzieć, jak się przygotować do procesu. Aby kosmetolog mógł pozbyć się zbędnego owłosienia, kłosy powinny mieć co najmniej kilka milimetrów długości, żeby bez problemu złapał je wosk. Dlatego przed udaniem się na zabieg nie powinniśmy golić się przez około 3 dni, oczywiście wszystko zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Poza tym, aby depilacja przebiegała prawidłowo, skóra, na której będzie przeprowadzana powinna być pozbawiona wszelkich ran czy siniaków. Depilacja woskiem dodatkowo podrażnia skórę, także lepiej uważać na ten aspekt. Co prawda przed zabiegiem kosmetolog oczyści powierzchnię skóry, jednak mimo to należy unikać balsamowania powierzchni tego samego dnia. Tłusty film na skórze bardzo utrudnia zabieg depilacji.

Osoby pragnące pozbyć się zbędnego owłosienia z dowolnej partii ciała, powinny wybrać depilację woskiem w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Tylko w takim miejscu otrzymamy gwarancje zachowania standardów higieny, a efekt z pewnością przerośnie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

99 − = 91