Laserowe pozbywanie się blizn

Gładka i nieprzebarwiona skóra to ideał, który niemal każdy stara się osiągnąć. Niestety, walka z trądzikiem, innymi chorobami skóry i operacjami powodują, że na skórze pojawiają się różne blizny. Wpływają one pewność siebie, komfort w codziennych sytuacjach i relacje międzyludzkie. Tym samym usuwanie blizn wymaga metod, które pozwolą na ich skuteczne wyeliminowanie. W większości przypadków blizna, nawet cienka, ma inny odcień niż zdrowa skóra.

Identyfikacja blizny

Ma kolor niebieski lub czerwony, którego intensywność nie zmniejsza się nawet po kilku latach i tylko okazjonalnie staje się nieco mniej niewidoczna. Wiele klinik oferuje szereg zabiegów usuwania blizn. Chociaż usunięcie blizn może nastąpić przy użyciu różnych metod i sprzętu, odbywa się to w większości przypadków w ten sam sposób, pobudzając skórę do samoleczenia.

Należy do nich zaliczyć przede wszystkim usuwanie blizn laserem. Warto zatem wiedzieć, że blizna po oparzeniu na twarzy.leczenie blizn odbywa się za pomocą lasera frakcyjnego. Każdy taki zabieg jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i rodzajów blizny, z którymi się boryka. W zależności od wielkości i widoczności blizn, lekarze dostosują odpowiednią metodę ich usuwania.

Jak usuwana jest blizna?

Polega to na tym, że impulsy głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, całkowicie zdrowej tkanki. Emitowana wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i umożliwia usuwanie nawet dużych blizn.

Niewątpliwie taki laser na blizny jest połączeniem maksymalnej skuteczności i krótkiego okresu gojenia się skóry. Ponadto wyeliminowuje się w ten sposób ryzyko infekcji, a ból jest praktycznie niedostrzegalny. Takie laserowe usuwanie blizn jest stosowane na wszystkie typy skóry. Nadaje się do ich leczenia niezależnie od ich wieku i wielkości, co w połączeniu z doskonałymi wynikami sprawia, że jest to najpopularniejsza metoda w tego typu zabiegach.

Warto mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka i opłaci się poddać się takiemu zabiegowi. Po leczeniu skóra staje się gładka.

4 odpowiedzi na “Laserowe pozbywanie się blizn”

 1. wola pisze:

  Istnieje wiele zabiegów usuwania blizn. Nie musi być to koniecznie laserowe usuwanie blizny. Można zacząć od stosowania kremów na blizny i zobaczyć jak się sprawdzą:)

 2. Fonia2 pisze:

  A mi się wydaje, że nie wszystkie blizny wymagają jakiegokolwiek usuwania. Niektóre blizny nadają człowiekowi uroku, szczególnie mężczyzną. Czasami nawet te na twarzy tak źle nie wyglądają 😛

 3. Humu$ pisze:

  Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy może poddać się zabiegowi laserowego usuwania blizn. Kobiet w ciąży będą musiały się wstrzymać z decyzją do czasu urodzenia i zakończenia okresu karmienia piersią. Ludzie, którzy zażywają antybiotyki również nie mogą odbyć zabiegu. Lista jest długa 🙂

 4. Kazia13a pisze:

  Ja głupia z początku smarowałam się tylko kremami na blizny, wierząc w ich magiczne właściwości.. owszem blizna stała się jaśniejsza, ale wszystkie blizny z czasem robią się jaśniejsze :)) Po wszystkich nieudanych próbach zgłosiłam się na zabieg Clinica Cosmetologica w Gdańsku gdzie usunęli mi bliznę z policzka za pomocą lasera Palomar Emerge. Kuracja wymagała kilku serii oraz zabiegi były dość drogie, ale dla ładnej twarzy było warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =