Wypadanie włosów – może czas na trychologa?

Twój problem to wypadanie włosów? Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego? Może czas skorzystać z wizyty u dermatologa – trychologa czyli lekarza od skóry głowy? Niestety w Polsce trycholog nie jest jeszcze tak popularny jak w innych państwach, a wizyta może zdziałać cuda. Jest to dosyć nowa metoda leczenia, ale jakże skuteczna!

Zastanawiałaś się dlaczego różnego rodzaju wcierki działają cuda na wszystkich dookoła tylko nie na Twoje włosy? Możliwe, że Twoje cebulki są „zalepione” i żadne składniki odżywcze nie docierają wgłąb włosa, a co za tym idzie skóra głowy nie oddycha, więc włosy wypadają. Czy tak jest w Twoim przypadku możesz łatwo sprawdzić udając się do dermatologa – trychologa. Tam będziesz mieć możliwość sprawdzenia stanu skóry swojej głowy pod mikroskopem. Jest to naprawdę Ciekawe doświadczenie.

Wyobraź sobie, że na ekranie komputera zobaczysz od 3 do 6 swoich włosów. Spore powiększenie prawda?

Twoje włosy wypadają, jest ich coraz mniej i masz wrażenie, że nie chcą odrastać? Możliwe, że tak właśnie jest. Każdy włos wyrasta około 30 razy w całym naszym życiu, bywają jednak sytuacje, w których skóra głowy tak jakby zatyka mieszki włosowe, przez co nie mogą się wydostać, a co za tym idzie, nie mogą wyrosnąć. Najgorsze jest to, że mieszek włosowy ulega zepsuciu i jeśli odpowiednio nie zadbamy o skórę głowy, to w tym miejscu już nigdy może nie wyrosnąć włos. Warto to sprawdzić u trychologa.

Dobry trycholog może polecić Ci peeling skóry głowy, odpowiednie szampony oraz maski, dzięki czemu Twoje włosy zaczną wchłaniać składniki odżywcze, które chcesz im podać. Jest to lekarz, który łączy znajomość chorób skóry głowy jak i dbanie o włosy. Jeśli Twoje kosmyki wyglądają jakbyś zabijała je codziennie nieodpowiednią stylizacją, taka wizyta może Ci pomóc usystematyzować co powinnaś robić, z czego zrezygnować i jakich kosmetyków używać.

Masz inne problemy? Może łysienie plackowate lub androgenowe? Nadal wizyta u dermatologa- trychologa jest dla Ciebie. Doktor może zlecić Ci badania krwi i przepisać leki oraz suplementy, które kupisz w aptece. Wszystko dla dobra Twoich włosów.

Przyznaj szczerze jak często robisz peeling twarzy i ciała, a jak często używasz peelingu do oczyszczania skóry głowy? Pewnie rzadko, albo wcale. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o kondycję swoich włosów, najpierw wykonaj peeling, a następnie wetrzyj w skórę głowy odpowiednie wcierki, zobaczysz efekty w bardzo krótkim czasie.

Czytaj tez: http://poradnikzdrowia.net/domowe-sposoby-wypadajace-wlosy/

Jeśli jednak takie działanie nie daje efektów, możesz skorzystać z mezoterapii igłowej. Jest to zabieg polegający na odżywianiu skóry głowy poprzez nakłuwanie w równych odcinkach przestrzeni między włosami, środkami które są bombą witaminową. Taki zabieg jest dostępny właśnie u dermatologa- trychologa. Brzmi strasznie, ale działa zniewalająco, efekt gwarantowany.

Nie czekaj, zapisz się na wizytę do dermatologa-trychologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

56 − 47 =