Jak skutecznie odmłodzić twarz?

 

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak odmłodzić twarz. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Należy poddać się zabiegowi liftingu twarzy. Po takim zabiegu w mimice następuje pozytywna metamorfoza, a także poprawia się w znacznie większym stopniu samopoczucie pacjenta. Jest to nieinwazyjna procedura wykonywana bez użycia skalpela. Stanowi on innowacyjną metodę skutecznego odmłodzenia twarzy lub skóry tylko w wybranych przez nas miejsc, np. czoła, obszaru wokół oczu, szyi czy policzków.

Wiele klinik oferuje różne zabiegi, których celem jest odmładzanie twarzy. Te zabiegi są wykonywane przez lekarzy specjalistów i dostosowane do indywidualnych potrzeby pacjenta. Dzięki temu można być pewnym zarówno niekwestionowanej jakość wykonanej procedury, jak i jej bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że lifting twarzy to zabieg wykonywany w znieczuleniu. Lekarze wybierają znieczulenie ogólne lub lokalne. Ten wybór jest uwarunkowany zawsze indywidualnymi predyspozycjami każdego pacjenta. Samo modelowanie twarzy nie polega na zakłócaniu ciągłości skóry, ale na stymulacji naturalnych procesów, które w niej zachodzą. Dzięki temu zabiegowi skóra twarzy jest jędrna, elastyczna i promienna. Wygląda ona znacznie młodziej, a zmarszczki i inne oznaki starzenia się nie są tak widoczne.

Do zalet liftingu twarzy należy przede wszystkim wyraźnie odmłodzona twarz, zwiększenie napięcia, gęstości i jędrności skóry oraz eliminacja zmarszczek i innych oznak starzenia się. Ten zabieg jest przeznaczony głównie dla dorosłych kobiet, a nawet mężczyzn, których skóra wykazuje oznaki starzenia. Nie ma żadnego określonego limitu wiekowego, określającego możliwość poddania się takiej operacji. Specjaliści jednak zalecają ją pacjentom, u których występują znaczne zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności skóry i zniekształcenie konturów twarzy. W związku z tym powstaje też pytanie, czy można odmłodzić sobie twarz bez operacji? Taką możliwość daje laser na twarz, które oddziałuje na wnętrze skóry, należycie ją naprawiając i wzmacniając.

8 odpowiedzi na “Jak skutecznie odmłodzić twarz?”

 1. gacha pisze:

  Aby skutecznie odmłodzić twarz to niestety raz na jakiś czas musimy zgłosić się do dobrego specjalisty w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Ja staram się raz w roku odbyć taką wizytę 🙂

  • JoTa2 pisze:

   No to musisz być przy kasie jak cię stać na takie specjalistyczne zabiegi odmładzające. Mnie nie stać na zbiegi odmładzające twarz. Stosuję domowe sposoby i jestem zadowolona z efektów.

 2. DorotaO pisze:

  Również korzystam z domowego liftingu twarzy. Ja tam nie przepadam za zabiegami odmładzającymi..

 3. dian@ pisze:

  U mnie niestety to juz ten wiek. Stosowałam większośc kremów dostępnych na rynku, które miały odmłodzić moją twarz.. Ostatnio jestem fanką masaży odmładzających

 4. elelia1 pisze:

  A ja muszę powiedzieć, że w moim przypadku zabiegi liftingujące przyniosły oczekiwane rezultaty. Zabieg miałam w Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Na konstulatacji specjalista polecił mi zabieg laserem Palomar Emerge. To urządzenie naprawdę działa cuda. Polecam serdecznie. Niedługo idę na kolejny zabieg.

 5. totona pisze:

  No niestety czasu nie zatrzymamy, ale jak ktoś jest zdeterminowany i ma pieniądze to może go trochę cofnąć. Jeśli komuś bardzo na tym zależy to sugeruję wykonać plastykę powiek, ponieważ oczy starzeją się najszybciej.

 6. Feta pisze:

  Aby odmłodzić twarz należy w pierwszej kolejności zacząć stosować odpowiednie kosmetyki. Nie ma co się pchać na kosztowny zabieg. Może akurat zwykły tani krem na zmarszczki będzie w stanie nam pomóc:)

 7. energiczna pisze:

  Jak ktoś chce wyglądać młodo wystarczy mieć odpowiednią dietę i wykonywać codziennie 30-minutowe energiczne ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

35 − 34 =