Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjną, minimalnie inwazyjną procedurą. Niewiele trzeba zrobić, aby się do tego przygotować. Należy jednak pamiętać, aby przedyskutować swoje obawy ze specjalistą od pielęgnacji skóry, i dowiedzieć się, czy mikrodermabrazja jest odpowiednia. Trzeba omówić wszelkie wcześniejsze zabiegi i zabiegi kosmetyczne, a także alergie i schorzenia.

Można dowiedzieć się, że należy unikać ekspozycji na słońce, kremów do opalania i woskowania przez około tydzień przed rozpoczęciem leczenia. Można również mieć zalecone zaprzestanie stosowania kremów złuszczających i masek na około trzy dni przed rozpoczęciem leczenia. Zawsze należy bezwzględnie usunąć makijaż i oczyścić twarz przed rozpoczęciem mikrodermabrazji.

Jak działa mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który zwykle trwa około godziny. Jest to zwykle wykonywane przez licencjonowanego specjalistę od pielęgnacji skóry.

Istnieje kilka różnych sposobów wykonania procedury, w zależności od konkretnego używanego urządzenia:

  • Końcówka z końcówką diamentową delikatnie złuszczy martwe komórki skóry. W tym samym czasie natychmiast je odsysa. Na głębokość ścierania może mieć wpływ nacisk wywierany na rękojeść, jak również czas pozostawania na skórze. Ten typ aplikatora do mikrodermabrazji diamentowej jest zwykle stosowany w bardziej wrażliwych obszarach twarzy, takich jak oczy.
  • Mikrodermabrazja kryształowa wykorzystuje rękojeść emitującą kryształ, delikatnie rozcierając zewnętrzne warstwy skóry. Podobnie jak w przypadku końcówki z końcówką diamentową martwe komórki skóry są natychmiast odsysane. Różne rodzaje kryształów, które można stosować, obejmują tlenek glinu i chlorek sodu.
  • Hydradermabrazja jest nowszą metodą. Polega na łączeniu jednoczesnych infuzji produktów i bezskórnej eksfoliacji. Cały proces stymuluje produkcję kolagenu i maksymalizuje przepływ krwi do skóry.

Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia lub środka znieczulającego do mikrodermabrazji. Podczas wizyty w salonie kosmetycznym pacjent siedzi na rozkładanym krześle. Kosmetyczka użyje przenośnego urządzenia, aby delikatnie odizolować zewnętrzną warstwę skóry w wybranych obszarach. Pod koniec zabiegu na skórę nałożony zostanie krem nawilżający.

Czego można się spodziewać po mikrodermabrazji

Po mikrodermabrazji nie potrzeba dużo czasu, aby odzyskać siły. Zazwyczaj każdy powinien być w stanie od razu wrócić do codziennych czynności. Należy jedynie utrzymywać nawilżenie skóry i korzystać z delikatnych produktów do pielęgnacji skóry. Unikać stosowania miejscowych leków przeciwtrądzikowych, przez co najmniej jeden dzień po leczeniu. Bardzo ważne jest, aby chronić skórę za pomocą kremów przeciwsłonecznych. Skóra może być bardziej wrażliwa na słońce w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Można spodziewać się zauważalnych wyników natychmiast po zabiegu. Liczba wymaganych sesji mikrodermabrazji będzie zależała od stopnia nasilenia problemów ze skórą, a także od oczekiwań. Kosmetyczka powinna zaprojektować plan początkowej liczby sesji, a także okresowe zabiegi podtrzymujące osiągnięty efekt. Według badania konsumenckiego mikrodermabrazja ma ogólny wskaźnik zadowolenia wynoszący 95 procent.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Chociaż mikrodermabrazja może pomóc w łagodzeniu wyprysków trądziku nie jest to leczenie wskazane w przypadku trądziku zapalnego. Zabieg może sprawić, że stan zapalny, znacznie się nasili. Mikrodermabrazja w żaden sposób nie pomaga w poprawie poważniejszych przypadków trądziku w tym trądziku różowatego.

Nie należy oczekiwać mikrodermabrazji, aby usunąć wysypkę czy opryszczkę. Mikrodermabrazja nie może być przeprowadzona w przypadku łuszczycy, grzybicy ani żadnej innej wysypki, niezależnie od tego, czy dana osoba wie, co ją spowodowało.

Używanie miejscowych retinoidów. Mówiąc ogólnie, stosowanie miejscowych retinoidów (takich jak Retin-A, Tazorac, Differin itp.) uniemożliwia wykonanie zabiegu mikrodermabrazji, przynajmniej w salonie. Kolejnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

92 − 88 =