Media społecznościowe a zdrowie

Większość z nas, a szczególnie dotyczy to młodych ludzi, którzy coraz więcej czasu poświęcają mediom społecznościowym. Jest to wyjątkowo proste, ponieważ do Facebooka, Snapchata, YouTube, Instagrama, Twittera i ulubionych blogów mamy właściwie nieograniczony dostęp dzięki komputerom i urządzeniom mobilnym. To czy jest to dobre czy złe zależy w dużej mierze od tego z jakich treści korzystamy. A można znaleźć naprawdę wiele ciekawych informacji czy też znaleźć źródło motywacji. Szczególnie dobrze udaje się to tym osobom, które poszukują treści pomagających dbać o zdrowie, właściwie się odżywiać i aktywnie żyć. W takim wypadku social media pozytywnie wpływają na styl życia i sposób myślenia – mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things. Jakich więc treści szukać?

Być fit

Przykładem na to jak pozytywnie social media mogą wpłynąć na życie ludzi jest ogromna popularność influencerów, którzy propagują sport i zdrowy styl życia. Wielu sportowców i trenerów fitness włącza prowadzenie fanpage w swoją pracę. W ten sposób wspólnie motywują setki tysięcy ludzi do wysiłku fizycznego, uprawiania sportów, dbania o kondycję i zgrabną sylwetkę. W dużej mierze to właśnie dzięki nim bycie fit stało się modne. Użytkownicy chętnie chwalą się w mediach społecznościowych swoimi metamorfozami motywując tym innych. Ale to nie wszystko, bo z pomocą użytkownikom internetu przychodzą też liczne sportowe aplikacje na smartfony. Takie aplikacje nie tylko monitorują parametry organizmu w czasie treningu, pomagają stworzyć plan treningowy i motywują do jego realizacji, ale też pozwalają na publikowanie wyników swoich treningów na Facebooku lub w innych popularnych miejscach. Jeżdżąc na rowerze, biegając i uprawiając inne rodzaje aktywności fizycznej można się tym pochwalić w szerokim gronie. Dodatkową zaletą tego jest fakt, że publiczne pokazywanie swoich wyników motywuje do konsekwencji i do dalszych sukcesów.

Magazyny lifestylowe

Nie tylko sportowcy promują się w sieci. Prowadzenie fanpage to obowiązkowy element dla magazynów lifestylowych. Publikują oni wartościowe treści na temat zdrowia, urody, sportu, aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania. Jest to dla nich reklama i marketing, ale śledząc takie profile można się dowiedzieć bardzo dużo. Podobnie jest z blogami lifestylowymi, z których wiele jest prowadzonych przez naprawdę dobrych ekspertów w dziedzinie dietetyki, sportu czy medycyny. Szukając wartościowych treści warto przyjrzeć się mniej popularnym stronom. Często jest także, że agencja social media pomaga prowadzić blog lub fanpage ośrodkom medycznym, lekarzom, dietetykom. Takie strony choć mniej popularne zawierają mnóstwo wartościowego pod względem merytorycznym materiału.

Zdrowe żywienie

Bardzo dużo ciekawych materiałów można także znaleźć na blogach i kanałach kulinarnych. Śledząc filmiki i próbując zamieszczanych w internecie przepisów można nie tylko przygotować smaczne potrawy, ale też jedzenie bardzo zdrowe. Istnieje tak duża różnorodność influencerów kulinarnych, że bez trudu można znaleźć tych, którzy promują kuchnię wegetariańską, bezglutenową, wegańską, diety odchudzające, przepisy odpowiednie dla dzieci i wiele więcej. Każdy kogo interesują kulinaria, w internecie, a przede wszystkim w social media, znajdzie niemal nieograniczone pokłady wiedzy, przede wszystkim na fanpage znanych kulinarnych influencerów. Niejedna agencja reklamowa nakłania też restauracje by prowadziły fanpage, na którym mogą doskonale się promować, ale też przyciągnąć uwagę internautów zdradzając różne kulinarne tricki i sposoby na to, by potrawy były nie tylko smaczniejsze, ale też zdrowsze.

Zdrowie

W mediach społecznościowych można też znaleźć wiele wartościowych informacji dotyczących dbania o zdrowie, profilaktyki zdrowia, leczenia chorób etc. Najlepiej oczywiście korzystać ze sprawdzonych źródeł na przykład blogów i fanpage prowadzonych przez lekarzy. Ale to nie wszystko w social media można też zasięgnąć opinii na temat lekarzy, placówek medycznych czy skuteczności leczenia. W wielu grupach uczestnicy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i opiniami. Może nie wszystkie są w pełni obiektywne, ale generalnie można uzyskać naprawdę cenne informacje, a nie tylko te, które oficjalnie publikuje dana placówka medyczna lub gabinet lekarski.

Artykuł powstał we współpracy z https://thinkthings.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

68 − 67 =