Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to bardzo uciążliwe schorzenie skóry, które dotyka około 2% populacji na całym świecie. To choroba, która objawia się występowaniem rumieni, grudek, krost i pryszczy na twarzy, a w szczególności w okolicach czoła, nosa oraz policzków. Zazwyczaj na tego typu dermatozę cierpią osoby w wieku 25-30 lat oraz 40-55 lat. Warto zaznaczyć, że podłoże tej choroby jest zasadniczo inne, niż trądziku pospolitego. Związku z czym leczenie również nie jest zbieżne. Podstawowymi objawami choroby są czerwone plamki na twarzy oraz rozłożyste zaczerwienienia na twarzy.

Trądzik różowaty przyczyny

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która zdecydowanie częściej występuję u kobiet, niż u mężczyzn. Choć, należy wspomnieć, że u mężczyzn ma ona postać bardziej ostrą – ropienie, grudki, stany zapalane. Głównymi powodami pojawienia się u kogoś trądziku różowatego są zaburzenia hormonalne, problemy żołądkowe, trudności alergiczne, ale również choroby układu tętniczego. Natomiast zewnętrznymi czynnikami nasilającymi symptomy tej dermatozy są roztocza, drożdżaki oraz nużeńce – więcej o różowatym tutaj.

Trądzik różowaty leczenie domowe

Związku z tym, że trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą jego leczenie jest bardzo skomplikowane i wymaga sporej dawki cierpliwości od pacjentów. Istnieją więc dwie podstawowe metody leczenia. Do pierwszej z nich, można zaliczyć domowe sposoby leczenia. Należy zaznaczyć, że leczenie w domowym zaciszu jest skuteczne, tylko wtedy, gdy stadium choroby jest wczesne i nie przeszło już w zaawansowaną fazę. Związku z czym, na początku choroby można wykonywać okłady z naparu rumianku, pić zieloną herbatę, która działa oczyszczająco oraz wprowadzić do swojej diety spore ilości błonnika. Jeśli chodzi o domowe leczenie, to bardzo ważna jest też profilaktyka prowadzona za pomocą kosmetyków.

Trądzik różowaty kosmetyki

Jak już zostało wyżej wspomniane, w leczeniu różowatego trądziku jest pielęgnacja twarzy. Aby zmniejszyć objawy trądziku tj. obrzęk, rumień, czerwone plamy należy stosować żele oczyszczające, kremy nawilżające oraz serum łagodzące zawierające naturalne ekstrakty roślinne. Działanie tych produktów powinno być przede wszystkim łagodzące, regenerujące i powinny przyspieszać gojenie się ran. W sytuacjach, gdy leczenie kosmetykami nie pomoże, należy sięgnąć po zabiegi gabinetów medycyny estetycznej.

Trądzik różowaty leczenie laserem

Gabinety medycyny estetycznej zawierają w swojej ofercie usług, które pomogą osobom chorującym na trądzik różowaty pozbyć się jego symptomów. Jedną z takich usług jest zabieg z zastosowaniem lasera VariLite. To ledowy laser, który doskonale działa na rozszerzone naczynka i zaczerwienienia. W trakcie zabiegu dochodzi do zamknięcia, obkurczenia i uszczelnienia zmian na twarzy. Dzięki zabiegowi, widoczność rozszerzonych naczynek zdecydowanie się zmniejsza, a zaczerwienienia zostają rozjaśnione. Drugim, efektownym zabiegiem jest Harmony XL DYE-VL. Działa on trochę inaczej, niż ten pierwszy, ponieważ emituje on wiązki światła, które podgrzewają uszkodzone naczynka i stymulują skórę do tworzenia nowych, zdrowych komórek. Co ważne, laser nie podrażnia skóry.

5 odpowiedzi na “Leczenie trądziku różowatego”

  1. nuta pisze:

    Gdy mi się uda pozbyć trądziku różowatego to zaraz znowu wraca.. Zna ktoś jakieś dobre domowe sposoby na trądzik?

    • Myszak1 pisze:

      Domowych sposobów na trądzik różowaty jest dosyć dużo, ale wydaje mi się, że sprawdzają się tylko w przypadku wystąpienia trądziku ( czyli bardziej zapobiegają niż usuwają symptomy trądziku ). Wpisz w googla to znajdziesz pewnie całą listę. Jeśli masz już dosyć zaawansowaną formę trądziku to raczej wybrała bym zabieg laserowy no i oczywiście pierw wizyta z dermatologiem.

  2. Kamil@ pisze:

    Ja swój trądzik różowaty leczę w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica za pomocą lasera VariLite. Efekty leczenia są zaskakujące. Z każdym zabiegiem mam coraz mnie wyprysków na twarzy. Skóra z czerwonej zrobiła się leciutko zaróżowiona. Jestem mega zadowolona.

  3. sAmantA pisze:

    Jak już macie używać kremów to tylko te z naturalnymi składnikami. Ogólnie to moim zdaniem trądzik różowaty powinno leczyć się u dermatologa on najlepiej będzie wiedział jaką kuracje zastosować.

  4. Ester-a pisze:

    Ja z trądzikiem uporałam się dopiero za pomocą zabiegu laserem. A uwierzcie, że próbowałam chyba wszystkim możliwych sposobów… Na laser zdecydowałam się dwa miesiące temu. Zostawcie te kremy i zapiszcie się na konsultacje z dermatologiem:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =