Jaki krem na cienie pod oczami?

Zakup dobrego kremu na cienie pod oczami jest bardzo trudny, ponieważ w sklepach pojawia się ich coraz więcej, jednak czy są skuteczne? Zależy to przede wszystkim od substancji, które wchodzą w jego skład, a także zawartości chemicznych środków. Obecnie dostępne w sklepach kremy mogą rozjaśnić skórę, zmniejszyć opuchliznę lub też wygładzić zmarszczki. Jaki krem na cienie pod oczami warto wybrać? Poznajcie Richevona!

Krem na dzień czy na noc?

Decydując się na zakup kremu walczącego z cieniami pod oczami, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy ma to być krem na dzień, czy może na noc, ponieważ występują pomiędzy nimi pewne różnice. Krem na dzień w swoim składzie powinien zawierać filtry przeciwsłoneczne, aby chronić delikatną i cienką skórę pod powiekami. Nadmiar promieni słonecznych wpływa na skórę bardzo niekorzystnie, ponieważ doprowadza do jej nadmiernego przesuszenia, a także przyczynia się do powstawania nieestetycznie wyglądających worków.

Kupując krem na dzień, warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał on jednak retinolu, ponieważ składnik ten obniża skuteczność filtrów, przez co skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Jeśli chodzi natomiast o krem na noc, to powinien on mieć właściwości silnie nawilżające oraz regenerujące skórę, dlatego też wspomniany powyżej retinol powinien się w nim koniecznie znaleźć. W takim kremie warto również szukać kwasów AHA, które pomagają złuszczyć delikatnie skórę, dzięki czemu rano będzie ona błyszcząca i promienna a worki pod oczami zlikwidowane. Taki krem na noc może w zasadzie zawierać wiele składników aktywnych, które w ciągu nocy wpłynąć korzystnie na stan skóry.

Który krem na zmarszczki jest najlepszy?

Z pewnością taki, który w swoim składzie zawiera wyłącznie naturalne składniki, ponieważ chemiczne dodatki mogą podrażnić skórę. Świetnym wyborem będzie krem Richevon, który pomaga dogłębnie nawilżyć i ujędrnić skórę, jednak poprawia również jej koloryt. Oprócz tego regularne stosowanie tego kremu pomaga wyrównać drobne zmarszczki, co w pewnym wieku jest niezwykle ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 2