Wypadanie włosów – dlaczego tak wcześnie zaczęły wypadać?

Dlaczego tak wcześnie zaczęły nam wypadać włosy? Całe setki kobiet pamiętają swoje bujne fryzury, swoje piękne, czarne włosy, które przykuwały uwagę chłopaków z podwórka, oraz spojrzenia wielu dziewcząt, które zazdrościły im bogato rosnących włosów. Ileż kobiet jest dogłębnie przekonanych, że nigdy nie przytrafi się im problem związany z wypadaniem włosów, a jeśli już, to na stare lata, grubo po osiemdziesiątce. Coraz więcej kobiet jest w olbrzymim błędzie.

Pewnego poranka, gdy się budzą, zauważają na swojej poduszce niepokojąco obfitą ilość skołtunionych włosów. Na pierwszy rzut oka nawet na chwilę nie przechodzi im przez myśl, że może to być początek przerażającego, jak dla kobiety zjawiska, jakim jest utrata owłosienia skóry głowy. Po paru tygodniach okazuje się, że utrapienie jest jeszcze silniejsze, niż początkowo przypuszczają. Kiedy udają się pewnego dnia do toalety, aby uczesać włosy szczotką przed wyjściem do pracy, oblewa je zimny pot. Na szczotce znajdują się całe garści wypadłych włosów, które pomimo delikatnego czesania, w narzutowej ilości pojawiły się na szczotce. Tego jest już za wiele, stwierdzają z posępną miną i natychmiast udają się do swojego pokoju, aby znaleźć w internecie możliwego rozwiązania swej opłakanej przypadłości.

Większość stron, które przeglądają oferują pomoc w postaci tanich, bezproduktywnych szamponów, bądź też odżywek, mających za zadanie poprawienie kondycji włosów, oraz zmniejszenie ich wypadania. Wiele z nich zdaje sobie sprawę, że w ich przypadku to nie poskutkuje, gdyż skala problemu jest zbyt daleko posunięta. Po kolejnych długich chwilach spędzonych na eksplorowaniu wiadomości w internecie i porad, gdzie powinny w pierwszej instancji szukać wsparcia, natrafiają na artykuł poświęcony trichoskopii i szeroko pojętym sposobom profesjonalnego diagnozowania i leczenia chorób owłosionej skóry głowy.

Trichoskopia i trichigram to metody służące ustaleniu przyczyn, które skutkują zanikiem włosów na skórze głowy. Pierwsza z tych metod bazuje na działaniu nieinwazyjnym, a więc nie potrzebujemy pobierać włosów ze skóry, w przeciwieństwie do drugiej metody, która wymaga wyrwania kilkunastu, do kilkudziesięciu włosów ze skóry głowy w celu przebadania faz wzrostu włosa. Ma to na celu ustalenie, czy nie zaszły jakieś anomalie, jeśli chodzi o prawidłowy cykl rozwojowy włosa. Po zebraniu tych wiadomości trzeba dowiedzieć się, kto zajmie się leczeniem tej wstydliwej, jak dla kobiety, dolegliwości. Tym specjalistą jest lekarz trycholog – dermatolog, którego zadaniem jest udzielanie pomocy ludziom, z różnorodnymi schorzeniami skóry głowy.

Czytaj również: Wypadanie włosów? Jest na to sposób! Nowoczesne i medyczne podejście do leczenia trychologicznego.

Termin wizyty jest zazwyczaj zaplanowany w przeciągu paru kolejnych dni, co pozwoli wreszcie poznać przyczynę upokarzającego przerzedzania się włosów. Nowoczesny sposób przeprowadzenia badania zapewne wykaże co stoi u podstaw tej okropnej sytuacji. Trafna i solidna diagnoza, wraz z odpowiednio dobranym zestawem leków bez cienia wątpliwości sprawią, że ponownie będzie można cieszyć się ze wspaniałych włosów jakie spora część z nas miała za młodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

67 − 58 =