Objawy i leczenie łupieżu pstrego

Skóra człowieka podatna jest nie tylko na otarcia, ale także na atak ze strony drożdżaków, które do tej pory znajdowały się na skórze i nie wywoływały żadnych niepokojących objawów. Zdarzają się jednak w życiu ludzi sytuacje predysponujące naturalną mikroflorę do przeistoczenia się w chorobotwórcze organizmy, przykładem może być zakażenie grzybiczne w postaci łupieżu pstrego, wywołane przez drożdżaki do tej pory nieszkodliwe.

Objawy występowania łupieżu pstrego

 • Zmiany skórne w postaci plam pojawiających się w okolicach karku, pleców, ramion, szyi a także dłoniach i twarzy.
 • Plamy przybierają kolor różowy, beżowo – żółty i brązowy, mogą być płaskie lub uwydatnione.
 • Nieregularny kształt pojedynczych plam przechodzi czasami w scalone duże jednolite powierzchnie.
 • Swędzenie i łuszczenie się skóry

Przyczyny wystąpienia łupieży pstrego

 • Osłabienie odporności organizmu
 • Stosowanie środków antykoncepcyjnych
 • Ciążą
 • Stosowanie leków steroidowych
 • Nadmierne pocenie
 • Przebywanie w wilgotnym i gorącym klimacie

Leczenie łupieżu pstrego

Każdy człowiek jest wyczulony na wygląd swojej skóry, dlatego gdy pojawiają się nieładne przebarwienia stara się szukać skutecznych środków na pozbycie się uciążliwego dyskomfortu. Łupież pstry występuje na powierzchni skóry i jest efektem grzybów chorobotwórczych, więc leków na to schorzenie trzeba szukać w aptekach, konsultacja z farmaceutą pozwoli wybrać najbardziej odpowiedni lek do danego stadium rozwoju choroby.

Więcej: Łupież pstry: Leczenie – jak skutecznie leczyć łupież pstry?

Dostępne bez recepty są:

 • Kremy i maści przeciwgrzybiczne
 • Płyny do przemywania zainfekowanej skóry

Na receptę po wizycie u dermatologa:

 • Przeciwgrzybiczne tabletki doustne

W przypadku zaobserwowania u siebie pierwszych oznak łupieżu pstrego, należy zamienić środki do codziennej toalety i pielęgnacji skóry ciała i twarzy. Nie można stosować kremów natłuszczających, ponieważ dojdzie do zaostrzenia choroby, trzeba zacząć wcierać w skórę tylko leki przeciwgrzybiczne. Warto rozpocząć używanie kosmetyków dermatologicznych do pielęgnacji ciała Pityver, zawartych w zestawie, w skład, którego wchodzi płyn do przemywania ciała, emulsja do ciała i szampon, kosmetyki te posiadają ścisłe przeznaczenie do zwalczania łupieżu pstrego i należy je stosować również po zakończonej kuracji i ustąpieniu objawów chorobowych.

Łupież pstry ma tendencję do nawrotów, dlatego warto mieć pod ręką kosmetyki Pityver, aby profilaktycznie, chociaż dwa razy w miesiącu zastosować je na skórę, może to uchronić przed ponownym zaatakowaniem przez grzyby chorobotwórcze.

Zapobieganie wystąpienia objawów łupieżu pstrego

 • Ograniczenie kąpieli słonecznych oraz korzystania z solarium
 • Zakładanie przepuszczających powietrze ubrań
 • Nie stosowanie na skórę kosmetyków zarówno nawilżających i tłustych, lecz polecanych dla osób podatnych na wystąpienie łupieżu pstrego.
 • Na basenie używanie obuwia ochronnego

Po zakończonym leczeniu łupieżu pstrego, każda osoba powinna zmienić pościel oraz ręczniki i wyprać ją w środkach dobrze dezynfekujących, również odzież noszona w czasie choroby powinna być dokładnie uprana. 

6 odpowiedzi na “Objawy i leczenie łupieżu pstrego”

 1. Sławoj nie Leszek pisze:

  Objawy łupieżu pstrego można w miarę samemu rozpoznać, jak już to ktoś widział np. u kogoś z rodziny. Więc idę do dermatologa i mu mówię, że to raczej jest na pewno łupież pstry, a ten udaje mądrzejszego, bredzi coś o pogłębionej diagnozie porównawczej i po pół godzinie ględzenia i oglądania mówi: łupież pstry. Ręce opadają czasami co człowiek potrafi zrobić, żeby widać było, że niby jest mądrzejszy.

 2. pokrowiec pisze:

  Warto spróbować jak działa ten Pityver łupież pstry. U mnie podziałało, ale podobno każdy przypadek jest inny i nie da się powiedzieć na 100%, że na każdego zadziała. Ale tak czy tak warto spróbować, bo są to sprawdzone sposoby. Nie zaszkodzi, co wie każdy, kto próbował leczyć łupież pstry w jakikolwiek sposób.

 3. Oliwer pisze:

  Szukając informacji o łupieżu pstrym na jednej ze stron natknąłem się na reklamę zestawu Pityver. Sprawdzając skład zauważyłem, że zawiera składniki opisywane jako skuteczne w leczeniu łupieżu pstrego. Zaryzykowałem i zamówiłem zestaw. Opisy, które czytałem w internecie na temat tych kosmetyków okazały się prawdziwe i udało mi się wyleczyć łupież pstry.

 4. Dorota pisze:

  Szukam i Pitiver nie mozna nigdzie kupic…gdzie kupiwaliscie?

 5. Dorota pisze:

  Sory za literowke Pityver 🙂

 6. Dorota pisze:

  Wszedzie szukam,niedostępny produkt 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 1