Nieprzyjemny zapach pochwy

Nieprzyjemny zapach pochwy jest objawem jej infekcji. Może być wywołana różnorodnymi patogenami, między innymi wirusami, bakteriami, grzybami, rzęsistkiem czy chlamydią. Pierwszym objawem choroby jest przykry zapach pochwy, kolejnym zmieniona wydzielina wydostające się z waginy. Na końcu dochodzi do objawów najbardziej dokuczliwych dla kobiety, to jest swędzenia i pieczenia podrażnionych okolic pochwy. Czasem pojawia się również biały nalot na wargach sromowych, który oznacza zakażenie grzybicą. Najważniejsze jest zatem dokładne ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy. Dzięki temu można będzie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Przykry zapach pochwy jest objawem choroby

Przykry zapach pochwy zawsze jest objawem choroby. Okolice intymne każdej kobiety pachną inaczej, jest to bowiem jej indywidualna woń, która nasila się podczas stosunku płciowego. Również wydzielanie się śluzu z pochwy jest stanem fizjologicznym i całkowicie naturalnym. Problem powstaje jednak dopiero wówczas kiedy pojawia się nieprzyjemny zapach pochwy a następnie upławy, czyli przezroczysty, bezwonny śluz zamienia się w białe, żółte, zielone, szare upławy o różnej gęstości, bądź stają się pieniste lub serowate. Oznacza to bowiem, że mikrobiologiczna flora pochwy kobiety, składająca się z pałeczek kwasu mlekowego, została znacznie osłabiona i zaatakowana przez chorobotwórcze mikroorganizmy. Tych może być wiele, między innymi grzyby, które wywołują kandydozę pochwy, bakterie tworzące waginozę, rzęsistek pochwowy, chlamydia, rzeżączka, zakażenie paciorkowcem lub mycoplasmą, a także kiła. Bardzo często kobiety zastanawiają się czym taka infekcja mogła zostać u nich spowodowana. Obwiniają się też o niedostateczną higienę narządów płciowych. Nie to jest jednak przyczyną nieprzyjemnego zapachu pochwy. Na przykład ogolone okolice sromu tracą swą zewnętrzną barierę ochronną, przez co pochwa staje się bardziej narażona na patogeny na przykład występujące w wodzie basenu, inną przyczyną może być antykoncepcja, kolejną zły dobór środków do higieny intymnej a także piorących stosowanych do prania bielizny. Doktor nauk medycznych Igor Michajłowski,  Gdańska, który jest specjalistą dermatologiem- wenerologiem, przypomina o jeszcze jednej ważnej przyczynie, która wywołuje chorobę oraz rybi zapach pochwy – Jedną z  przyczyn infekcji grzybicznych okolic intymnych kobiety są antybiotyki. Niestety, oprócz eliminowania konkretnej bakterii, niszczą one również potrzebną florę bakteryjną jelit czy pochwy.-

Testy PCR to nowoczesna metoda wykrywania chorób pochwy

Dostępne na naszej stronie Testy PCR, są nowoczesną metodą wykrywania chorób i zakażeń pochwy. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je wykonać w domowym zaciszu, bez wychodzenia do przychodni. Należy docenić także fakt, że są one nieomylne i bardzo dokładne. Posiadają również wysoką czułość dzięki czemu patogeny można wykryć już w bardzo wczesnej fazie choroby. Korzystając z Testów PCR kobieta zapewnia sobie nie tylko komfort podczas ich wykonywania ale także niebudzący wątpliwości wynik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =