Leczenie łysienia u trychologa

Kilka powodów, dla których nie warto tracić czasu na leczenie łysienia tradycyjnymi sposobami

W opinii wielu Polaków kurowanie różnorodnych schorzeń starymi domowymi sposobami jest czymś co jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tradycja i szacunek dla konwencjonalnych metod leczniczych są często czymś, czemu nie jesteśmy w stanie się przeciwstawić. Jesteśmy niejednokrotnie w stanie wmawiać sobie, że pomimo braku efektów nawet po upływie wielu miesięcy, to tylko kwestia czasu kiedy stosowana metoda przyniesie wymierne i pożądane rezultaty.

Podczas, gdy stare babcine sposoby radzenia sobie z typowymi dla każdego człowieka schorzeniami zdają świetnie swój egzamin (bo czyż stosowanie syropu z cebuli na bolące gardło i kaszel nie daje znakomitych efektów), to w wielu innych przypadłościach poleganie na radach wziętych z czasów, kiedy medycyna była mocno ograniczona jest co najmniej nierozsądne, a na pewno powodujące zamknięcie sobie furtek dających szansę na wyzdrowienie. Przykładem takiej sytuacji jest nieustająca batalia z łysieniem, która prawie zawsze jest walką z wiatrakami.

Leczenie łysienia jest zdaniem wielu laików niemożliwe, a jeśli już, to może zapewnić jedynie hamowanie szybko postępującego procesu nieodwracalnej utraty włosów. W dobie wielkiego rozwoju i progresu w dziedzinie medycyny, takie zarzuty są już niedopuszczalne. Ludzie często kierują się niepowodzeniami i nieudanymi doświadczeniami w próbach leczenia łysienia i wyciągają wnioski, które mijają się z prawdą. Nie da się zaprzeczyć następującej tezie, że przygniatająca większość preparatów dostępnych w aptece nie nadaje się do efektywnego poprawienia stanu skóry głowy i jej owłosienia. Jedynie nieliczne jednostki mogą powiedzieć z pełną świadomością i przekonaniem, że pospolicie sprzedawane medykamenty w aptece pomogły im przezwyciężyć utrapienie jakim jest postępujące łysienie skóry głowy. Większość ludzi niestety wierzy w niczym niepoparte zapewnienia producentów owych specyfików i daje się nabrać, że stosowanie szamponu za parę złotych spowoduje nagły porost włosów, wzmocni ich strukturę, nada im blasku i świeżości. Niestety są to zwykle zapewnienia, które nigdy się nie sprawdzają.

Zamiast wydawać krocie na wielomiesięczne kuracje przeciw łysieniu, warto zainwestować w niezawodną metodę gruntownej i dogłębnej naprawy cebulek włosowych i skóry głowy, która w przeciwieństwie do zwyczajnych, nieskutecznych metod oferowanych przez aptekarzy jest gwarantem zapewnienia widocznych i niezaprzeczalnych zmian na lepsze w przypadku naszych włosów. Stosowanie się do zaleceń lekarza trychologa da nam poczucie, że nasze zdrowie spoczywa w odpowiednich rękach.

Trycholog – dermatolog może zalecić nam szereg badań i zabiegów, które spowodują, że niemożliwe do tej pory zregenerowanie włosów, oraz zwiększenie ich objętości na skórze głowy stanie się czymś jak najbardziej możliwym i wykonalnym. Jedną z niesłychanie poważanych metod leczniczych w kwestii leczenia schorzeń skóry głowy i łysienia jest mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego w leczeniu łysienia.

Krew pacjenta, która jest pobierana przy znieczuleniu, jest specjalnie dostosowywana, tak aby duża koncentracja płytek krwi w osoczu mogła posłużyć jako lekarstwo do odnowy biologicznej włosów i spowodowania stymulacji ich wzrostu. Wystarczą trzy wizyty u lekarza trychologa, a leczenie wypadania włosów będzie zakończone z happy endem.

Zamiast marnować cenny czas i fundusze na stosowanie mniej lub bardziej mizernych sposobów ratowania włosów, zaleca się skorzystanie z fachowej porady i opieki specjalisty w zakresie medyczny estetycznej włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − 84 =