Kto może obawiać się rzeżączki?

Choroba to nigdy nie jest nic przyjemnego. Nie ma ludzi, którzy chcą być chorzy. Zdrowie – zdrowie to jest coś, do czego dąży człowiek. Zdrowie jest uważane za najważniejszą rzecz na świecie. Zdrowie to coś, co jest opiewane w wielu poematach, fraszkach.

Paradoksalnie zdrowie to też coś, na co stosunkowo niewiele osób zwraca uwagę do momentu, w którym tego zdrowia się nie straci. Ale również to nie jest niczym chorym ani dziwnym. W końcu pisał o tym już Jan Kochanowski w jednej ze swoich licznych fraszek.

W życiu wszystko można w jakimś stopniu sklasyfikować. Nawet, a może – zwłaszcza – choroby. Jedne choroby są w końcu bardziej uciążliwe od innych. Nie da się też ukryć, że niektóre mogą być przez człowieka uznane za choroby dość czy nawet – bardzo – wstydliwe ze swej istoty. Do grona tych ostatnich z całą pewnością należą choroby weneryczne z rzeżączką na czele – jako z najczęściej diagnozowaną zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, chorobą weneryczną, która dotknąć może człowieka.

Nie należy uciekać przed problemem

Jeżeli już zdarzy się taka sytuacja, że człowiek zacznie u siebie podejrzewać chorobę weneryczną czy właściwie – jakąkolwiek chorobę – nie powinien udawać, że nie ma żadnego problemu. Bo problem istnieje. A fakt, że ktoś będzie próbował zamieść sprawę pod dywan i udawać, że nie ma żadnego problemu – wcale nie znaczy, że problem zniknie. Bo przecież wcale nie zniknie.
Należy pamiętać o tym, że choroba, którą się ignoruje – z całą pewnością się na człowieku za to ignorowanie zemści. I to raczej wcześniej niż później. A objawy, które człowiek zignoruje z całą pewnością się nasilą.

Taka rzeżączka na przykład – zdecydowanie jest to choroba, która uważana jest za jedną z najbardziej wstydliwych. A skoro tak – stosunkowo mało osób, które widzą u siebie niepokojące objawy, zgłasza się do odpowiedniego lekarza. A nieleczona rzeżączka może doprowadzić do szeregu bardzo nieprzyjemnych powikłań, do których zaliczyć można:

– bezpłodność,
– rozwój ciąży pozamacicznej,
– kobieta ciężarna może przenieść chorobę na swoje dziecko, a rzeżączka u dziecka objawia się bardzo groźnym dla zdrowia i nawet życia – ciężkie zapalenie tkanek oka,
– zwiększenie ryzyka zachorowania na AIDS,
– infekcje dróg rodnych,
– zapalenie stawów

Kto może obawiać się rzeżączki?

Z całą pewnością test na rzeżączkę powinien zrobić sobie człowiek, który dość luźno traktuje swoje życie seksualne – ma wielu przygodnych partnerów lub partnerek, z którymi uprawia seks bez zabezpieczenia lub też uprawia seks z wieloma partnerami w tym samym czasie – również bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Taki test powinni sobie zrobić również ludzie, których partnerzy bądź partnerki dopuścili się aktu zdrady – zarażenie się od jednego, stałego partnera jeżeli nie dotrzymał on swojego postanowienia.
Życie pisze różne scenariusze – nie na wszystkie wydarzenia, które w nim mają miejsce, człowiek ma jakikolwiek wpływ. Jednak z całą pewnością ma wpływ na swoje zdrowie i na to czy uda się do lekarza.

Test na rzeżączkę, zamówisz w laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie testu otrzymujesz dostawę zestawu do samodzielnego pobrania w domu, oraz odbiór pobranego zestawu przez kuriera i dostarczenie do laboratorium. Wynik otrzymasz meilem bądź pocztą tradycyjną. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 3