Jak pozbyć się łupieżu pstrego? Naturalne kosmetyki

Kosmetyki z naturalnymi substancjami aktywnymi są bardzo skutecznym sposobem na łupież pstry, ponieważ nie podrażniają skóry oraz nie uszkadzają naturalnej bariery ochronnej naskórka. Choć są delikatne skóry, to z mocą uderzają w przyczyny powstawania łupieżu pstrego. Takim kosmetykiem jest szampon na łupież pstry Pityver.

Szampon na łupież pstry Pityver

Szampon na łupież pstry Pityver jest w 100% naturalnym produktem, który zawiera w sobie selen. Ten składnik jest substancją bardzo pomocną w kuracji łupieżu pstrego i znajduje swoje zastosowanie w różnego rodzaju lekach na tę dolegliwość – można z łatwością znaleźć maść na łupież pstry, której głównym składnikiem jest selen.

Szampon na łupież pstry z selenem ma właściwości przeciwgrzybicze, ponieważ zwalcza drożdżaki, czyli bezpośrednią przyczynę tej choroby. Dzięki temu skóra staje się wolna od świądu, zaczerwienienia oraz nadmiernego łuszczenia się. Ponadto szampon na łupież pstry Pityver zawiera witaminę E, która przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym oraz glinkę białą Montmorillonite, która ma właściwości oczyszczające, zabliźniające oraz nawilżające.

zestaw dermokosmetyków na łupież pstryZestaw Pityver do kuracji łupieżu pstrego

Dla jeszcze lepszych i szybszych efektów warto skorzystać z całego pakietu kosmetyków Pityver, na który składają się:

  • szampon na łupież pstry,
  • płyn do skóry głowy i włosów,
  • emulsja do ciała.

Potrójna siła skumulowana w tych naturalnych dermokosmetykach przynosi doskonałe rezultaty dzięki zawartym w nich substancjom aktywnym, które nie tylko łagodzą objawy choroby, ale przede wszystkim uderzają w przyczyny – niwelują drożdżaki, regulują pracę gruczołów łojowych oraz chronią skórę przed innymi drobnoustrojami. Kosmetyki Pityver stanowią doskonałe dopełnienie kuracji zaleconej przez dermatologa.

Zamów zestaw już dziś na https://pityver.pl/

Łupież pstry – leczenie

Lekarz specjalista powinien zobaczyć możliwie najszybciej zmiany skórne, które pojawiły się na ciele. Jest to konieczne z tego powodu, iż choroba nie będzie mogła się rozprzestrzenić na większe obszary po rozpoczęciu kuracji. Poza tym, łupież pstry jest bardzo zaraźliwą chorobą, którą z łatwością można się zarazić, korzystając z rzeczy zarażonej osoby.

Leczenie łupieżu pstrego opiera się przede wszystkim na działaniu przeciwgrzybiczym. Najczęściej kurację zaczyna się od leczenia miejscowego, w którym używana jest maść na łupież pstry, zawierająca w sobie mikonazol, klotrimazol, lub ketokonazol.

Poza tym możliwe jest także leczenie doustne, które polega na zażywaniu tabletek przeciwdziałających grzybicy. Dodatkowo można włączyć do codziennej pielęgnacji dermokosmetyki Pityver.

Jak skutecznie przeciwdziałać łupieżowi pstremu?

Warto stosować odpowiednią profilaktykę:

  • zażywać odpowiednie leki,
  • dbać o odpowiednią dietę,
  • przestrzegać zasad higieny osobistej,
  • używać naturalnych kosmetyków dedykowanych do zwalczania łupieżu pstrego,
  • często prać ręczniki i odzież,
  • unikać gorącego i wilgotnego klimatu,
  • unikać kontaktu z zarażonymi osobami.

Takie zachowanie pozwoli nie tylko uniknąć zarażenia tą chorobą, ale także innymi dolegliwościami, związanymi z zarażeniem przez grzyby, bakterie i wirusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 6 =