Co to depilacja laserowa?

Każdy człowiek marzy o pięknym, gładkim ciele. Włosów pozbyć się można na różne sposoby, należą do nich: woskowanie, golenie, stosowanie kremów. Metody te powoli odchodzą w zapomnienie, gdyż coraz popularniejsza jest depilacje laserowa. Na czym polega laserowa depilacja? To nic innego jak trwałe usunięcie owłosienia, wiązka światła niszczy włos, który jest w fazie wzrostu, stąd potrzeba kilkakrotnego wykonania zabiegu, aby usunąć też uśpione włosy. Depilacja laserowa efekty to temat, który interesuje potencjalnego kandydata. Efekty depilacji widoczne są już po pierwszej sesji, co dla nas oznacza pozbycie się raz na zawsze niechcianych włosów. Czy depilacja laserowa boli? Większa część ciała nie powinna nam sprawiać bólu, chociaż laserowa depilacja bikini nie należy do przyjemnych.

Laserowa depilacja twarzy

To między innymi depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa brody. Przeciwwskazaniem jest opalenizna, przyjmowanie ziół, rozrusznik serca. Opryszczki oraz trądzik mogą zdyskwalifikować osoby pragnące poddać się zabiegowi depilacji. Przygotowanie polega na odpowiednim nawilżeniu skóry, ważne jest wypijanie 2 litrów wody każdego dnia na minimum tydzień przed zabiegiem. Nie wolno również depilować miejsc, które mają zostać poddane zabiegom, chodzi zarówno o golenie, wyrywanie pęsetą lub depilatorem. Ilość zabiegów zależy od kolorytu oraz grubości owłosienia, szacuje się je na około 6-8 sesji. Pielęgnacja po zabiegu poleca na unikaniu słońca oraz stałym nawilżaniu skóry. Depilacja laserowa twarzy jest czasami bolesna, gdyż skóra twarzy jest bardzo delikatna.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet (nie jest polecana mężczyznom ze względu na skutki uboczne). Depilacja laserowa okolic bikini nie może być wykonana jeśli osoba cierpi na infekcję bakteryjną lub wirusową, a także kiedy w miejscu, które ma zostać poddane depilacji występują rany, zadrapania. Aby dobrze przygotować się do zabiegu należy zrezygnować z usuwania owłosienia na miesiąc przed wizytą w salonie, a także nie stosować leków z retinoidami. Depilacja laserowa ile zabiegów? Ilość zabiegów laserowej depilacji szacowana jest na 4,5. Pielęgnacja po zabiegu polega na delikatnym obchodzeniu się z podrażnioną skórą, zrezygnowanie z gorących kąpieli, sauny oraz basenu. Depilacja laserowa bikini może sprawiać duży dyskomfort.

Depilacja laserowa nóg

Jest najczęściej spotykana forma depilacji. Depilacja laserowa przeciwwskazania to zażywanie światłoczułych leków, opalenizna, choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo. Depilacja laserowa jak się przygotować? Aby dobrze przygotować się do zabiegu należy zaprzestać usuwania owłosienia na parę tygodni przed umówioną sesją, pić dużo wody oraz wyleczyć ewentualne rany. Laserowa depilacja nóg wymaga z reguły 4 do 5 zabiegów i nie powinna być bolesna, gdyż skóra na nogach jest grubsza i nie jest mocno ukrwiona. Po zabiegu należy delikatnie być nogi środkami nie zawierającymi alkoholu, można również stosować kremy łagodzące.

Depilacja laserowa pleców

Szczególnie popularna wśród mężczyzn, przygotowanie do zabiegu oraz przeciwwskazania są identyczne jak przy pozostałych partiach ciała, a więc unikanie słońca, dobre nawilżenie oraz brak chorób skóry. Ilość zabiegów to około 6, czasem nawet 8. Usuwanie owłosienia laserem nie powinna sprawiać bólu, a po zabiegu ważne jest aby stosować kremy z alantoiną i unikać słońca. Wśród panów równie popularna jest depilacja laserowa pach.

Więcej o depilacji na stronie CC Gdynia – gabinecie depilacji laserowej w Gdyni: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Podsumowując, usuwanie włosów laserem może ułatwić życie każdego człowieka, warto jednak skonsultować się z lekarzem, który zbada stan naszej skóry i zadecyduje czy nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji. Depilacja laserowa opinie można poznać przeszukując internet, podpytując koleżanki czy rodzinę, a także czytając magazyny poświęcone urodzie. Depilacja laserowa cena jest wysoka, ale zabieg ten jest tego wart!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =