Cellulit

                        Problem cellulitu dotyczy większości społeczeństwa, jest to zjawisko tak samo powszechnie, jak i problem rozstępów. Otóż usuwanie cellulitu w niektórych przypadkach może się okazać bardzo czasochłonne. Warto więc zapobiegać, zamiast leczyć. Aczkolwiek czasami cellulit pojawia się niespodziewanie, a wtedy pozostaje nam już tylko zdecydować się na odpowiednie zabiegi na cellulit. Gdyż jak powszechnie wiadomo, tak zwanej skórki pomarańczowej bardzo trudno pozbyć się przy stosowaniu samych kosmetyków pielęgnacyjnych. Redukcja cellulitu powinna być wykonywana wraz z konsultacją z lekarzem dermatologiem, który odpowiednio dobierze leczenie. Ponieważ całe powodzenie zabiegu będzie polegać na rodzaju naszej skóry, jak również predyspozycji genetycznych.

Jak pozbyć się cellulitu?

                          Otóż cellulitu można się pozbyć na wiele sposobów. Aczkolwiek do najbardziej popularnych, a zarazem najskuteczniejszych należą takie zabiegi jak: fale radiowe, jak również specjalistyczne masaże oraz laserowe usuwanie cellulitu. Aczkolwiek niezależnie od podejmowanych prób, leczenie cellulitu wymaga wytrwałości. Gdyż nie  we wszystkich przypadkach pozbędziemy się cellulity za jednym, wykonanym zabiegiem. Czasami potrzeba większej ilości powtórzeń danego zabiegu, aby efekt był w pełni zadawalający.

                           Jednakże jeżeli chodzi o zabieg przy zastosowaniu fal radiowych, to zabieg jest w pełni bezbolesny, jak również skóra jest przyjemnie masowana głowicą chłodzącą. Tuż po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, aczkolwiek szybko wraca do formy oraz praktycznie od razu staje się wyraźnie gładsza i przyjemniejsza w dotyku.

                           Z kolei leczenie cellulit po przez zastosowanie lasera polega na wprowadzeniu cząstki lasera pod skórę, po przez co energia akumulowana przez tkankę tłuszczową prowadzi do destrukcji. Zabieg taki jest w pełni  bezpieczny, gdyż nie prowadzi do niepożądanych powikłań, które wiążą się z powstawaniem przejściowych opuchnięć, bądź zasinień w okolicy poddanej zabiegowi. Jest to szczególnie polecana metoda na usunięcie cellulitu z okolic uda oraz pośladków.

8 odpowiedzi na “Cellulit”

 1. Rota pisze:

  Ja na cellulit polecam zabieg endermologii, w moim przypadku skóra po zabiegu stała się bardziej gładka 🙂

 2. osaa pisze:

  Skorzystałam z zabiegu laserowego na pozbycie się cellulitu i myślę, że był to dobry wybór. 🙂

 3. Lilka87 pisze:

  Ciekawy artykuł, myślę, że dobrą metodą na pozbycie się cellulitu będzie zabieg laserowy.

 4. Julia pisze:

  Ja na pozbycie się cellulitu skorzystałam z zabiegu endermologii, obecnij mniej obawiam się wyjść ze znajomymi na basen 🙂

 5. zizia pisze:

  Już dawno przestałam wierzyć w kremy antycellulitowe. Moją uwagę przykuły zabiegi na cellulit. Aktualnie zastanawiam się nad Cellu M6 Integral w Clinica Cosmetologica. Moja koleżanka usuwała tam sobie rozstępy i była mega zadowolona z efektów. Myślę, że z cellulitem również dadzą sobie radę:) Trzymajcie kciuki ;*;*;*

 6. filion pisze:

  E tam domowe sposoby nie są złe, ale na efekt musimy poczekać trochę dłużej. Warto połączyć to wszystko z aktywnością fizyczną oraz dietą:)

 7. Arbuzik pisze:

  Ja wykonałam ponad 10 zabiegów. Teraz to chodzę tylko od czasu do czasu aby nie dopuścić do nawrotu cellulitu. Ogólnie końcowe efekty oceniam w skali od 1 do 10 na 7:) Muszę jeszcze zacząć ćwiczyć i będzie super.

 8. barburka pisze:

  W moim przypadku przyczyną cellulitu były tabsy antykoncepcyjne ;/…..,ale obecnie jest już dużo lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 3 =