Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to najbardziej popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej wybierany przez kobiety w ciągu ostatnich lat. Popularność tej metody może wynikać z małej inwazyjności zabiegu oraz jego efektywności dzięki której kobiety mogą naturalnie powiększyć usta i je wymodelować wedle uznania. Metoda bezinwazyjna i skuteczna.


Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to składnik, który naturalnie występuje w organizmie. Znajduje się on w ciele szklistym oka czy tkance łącznej. Cechą charakterystyczną tego kwasu jest zdolność wiązania wody, jedna cząsteczka kwasu jest w stanie wiązać nawet 250 cząsteczek wody co po zabiegu powiększania ust zapewnia nawilżenie, napięcie i sprężystość. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to prosty sposób na poprawę ich wyglądu w sposób, który nie jest inwazyjny.

Dla kogo wstrzykiwanie kwasu hialuronowego?

Zabieg kwasem hialuronowym najczęściej stosowany jest w celu poprawy kształtu ust, ich wypełnienia czy naturalnego powiększenia ust. Zabiegi te nie mają ograniczeń wiekowych. Wykonywane są u osób młodych, gdzie korekta dotyczy zbyt słabo wykształconej wargi a także u osób starszych u których pojawia się zanikania konturu i kształtu ust.

Jak powiększyć usta ?

Zabieg wypełnienia ust kwasem hialuronowym nie wymaga od pacjenta wcześniejszych przygotowań. Ważne jest jednak, aby 3 dni przed umówioną wizytą nie przyjmować aspiryny czy innych leków przeciwzapalnych. Już przed samym zabiegiem kwasem hialuronowym konieczne jest dokonanie demakijażu ust. Następnie po konsultacji z pacjentem i przeprowadzeniu wywiadu można przejść do zastrzyków z kwasu hialuronowego. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Po zaaplikowaniu preparatu lekarz wmasowuje go w usta, aby został on równomiernie rozprowadzony. Niekiedy następstwem zabiegu jest opuchlizna, rumień lub zasinienie. Zazwyczaj jednak od razu po wypełnieniu ust można wrócić do normalnego trybu życia. Pełny efekt powiększania ust widoczny jest 2-3 dni po zabiegu, kontrola zalecana jest po około 3 tygodniach po wstrzyknięciu kwasu.

Czy zabiegi kwasem hialuronowym są bolesne i jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia ust?

Okolice ust są strefami wrażliwymi i bolesnymi dlatego przed powiększaniem ust zaleca się znieczulenie w postaci kremu nakładanego około 40 minut przed  zabiegiem lub znieczulenia dentystycznego czyli przewodowego. Efekt naturalnie powiększonych ust może utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy. Jest to zależne od stylu życia pacjenta czy stosowanego preparatu. O efektach możesz poczytać na blogu https://shinysyl.com/pl/powiekszanie-ust-efekt-przed-i-po-cena-fakty-i-mity/,

Zalecenia po wypełnianiu ust?

Po dokonaniu zabiegi należy przestrzegać kilku rzeczy. Przez kilka godzin na zabiegu powiększania ust powinno się unikać nadmiernej ekspresji mimicznej a także dotykania iniekcji. Ponad to przez 3 dni należy wystrzegać się ekspozycji na promienie słoneczne. Zaleca się również unikania nadmiernego ciepła – sauna, korzystania z siłowni czy wizyt u dentysty.

Przeciwwskazania dla powiększania ust

  • trądzik, opryszczka wszelkiego rodzaju miejsca z infekcjami lub stanami zapalnymi skóry
  • kobiety w ciąży
  • kobiety karmiące piersią
  • osoby cierpiące na choroby układu immunologicznego oraz ze skłonnością do blizn
  • leczenie antybiotykami
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − = 13