Jaki balsam na cellulit?

Cellulit ma brzydką, serowatą teksturę. Może się pojawiać na udach, pośladkach i brzuchu. Jest spowodowany wieloma czynnikami, w tym genetyką, metabolizmem, hormonami, nawykami żywieniowymi i brakiem ćwiczeń. Niestety kiedy już się pojawił, ciężko z nim walczyć. Jednak skuteczny może się okazać antycellulitowy balsam. Posiada składniki, które uelastyczniają i wygładzają skórę. 

Idealne składniki

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze balsamu, są jego składniki. Dobry produkt z pewnością będzie zawierał kofeinę. Sprawia, że skóra staje się sprężysta, elastyczna. Zmniejsza też obrzęki wokół nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pozwoli usunąć cellulit z pośladków i ud. Dobry balsam powinien też zawierać aminofilinę i alfa hydroksykwasy. Te składniki poprawiają koloryt skóry i minimalizują pojawienie się złogów tłuszczowych.

Witaminy i przeciwutleniacze

Kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć przy zakupie najlepszego balsamu antycellulitowego, jest zawartość witamin w produkcie. Są one bardzo ważnymi składnikami balsamu, ponieważ ułatwiają pozbycie się tłuszczu z organizmu. Warto wybrać antycellulitowy balsam z witaminą A lub retinoidem, witaminą  C i E. Te składniki odżywcze działają jak przeciwutleniacze, aby odmłodzić skórę  i poprawić jej wygląd. Zwiększają również produkcję kolagenu, aby poprawić elastyczność. Kiedy skóra jest elastycznie, łatwiej wraca do swojego naturalnego kształtu. Wreszcie te składniki odżywcze chronią skórę przed stresem oksydacyjnym. Naukowcy uważają, że to zjawisko może być przyczyną rozwoju cellulitu. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, które niszczą zdrowe komórki. Przeciwutleniacze wspomagają również regenerację komórek.

Wszystkie naturalne składniki

Często bywa tak, że krem na cellulit zawiera silne środki i enzymy. Zamiast wybierać takie produkty, wykonane z syntetycznych chemikaliów, wybierzmy te z naturalnymi składnikami. Balsamy, zawierające cayenne, koci pazur i kakao, doskonale sprawdzają się w walce z cellulitem. Są też bezpieczne dla skóry.

Popularne składniki

W każdym dobrym balsamie powinny się znajdować kluczowe, pomocne składniki. Pozwalają one na pozbycie się tłuszczów.

Balsamy, które zawierają retinoidy, muszą być nakładane w nocy, ponieważ światło słoneczne ma na nie zły wpływ. Retinoidy to źródło witaminy A. Pomagają wygładzić szorstkość i linie skóry. Dlatego są idealne do zwalczenia cellulitu.

Jeśli zaś chodzi o alfa hydroksykwasy, to znajdują się one głównie w warzywach i owocach, pomagają złuszczać skórę. Oczyszczają ją z martwych komórek i ukazują gładką, błyszczącą, nową skórę, która znajduje się pod spodem.

Aminofilina jest powszechnie stosowana jako lek do leczenia astmy, ale stała się również popularna wśród producentów balsamów antycellulitowych. Działa bowiem skutecznie jako środek zwiotczający mięśnie. Ten składnik jest pomocny w spalaniu tkanki tłuszczowej, ale produkty, które ją zawierają, powinny być zawsze przechowywane z dala od obszarów o wysokiej temperaturze.

Warto połączyć stosowanie antycellulitowego balsamu z właściwą, dobrze zbilansowaną dietą i odpowiednimi ćwiczeniami. Wtedy osiągniemy wymierne efekty.

Dowiedz się więcej – Skuteczne i naturalne metody na cellulit – Balsam na cellulit

Jakość

Ważne jest, aby wybrać niedrogi produkt, który rzeczywiście działa. W przeciwnym razie marnujemy pieniądze. Warto przeprowadzić konkretne badania, zanim zdecydujemy się na dany produkt. Możemy przeglądnąć specjalistyczne artykuły, przeczytać opinie z zaufanych, możliwych źródeł. Wtedy będziemy już wiedzieć, jaki produkt wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 + = 59