Depilacja laserowa – czy skuteczna?

Depilacja laserowa jest jedną z najczęściej wykonywanych w salonach kosmetycznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Charakteryzuje się szybkością, wygodą, wysokim komfortem wykonania. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki niej można otrzymać długotrwałą gładkość ciała. W porównaniu z innymi środkami depilacji zdecydowanie wyróżnia ją skuteczność i zadowolenie z rezultatów.

Kiedy planujemy wykonać zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat i wiedzieć o jego pozytywach oraz ewentualnych negatywnych cechach. W takich okolicznościach najlepiej wyszukać odpowiednio wyselekcjonowane artykuły, które rzetelnie odpowiedzą na nurtujące nas kwestię. To istotna wskazówka, ponieważ większość informacji w Internecie jest przypadkowa. Przede wszystkim należy skupić się na korzyściach laserowej depilacji a jest ich naprawdę wiele. Można tutaj wyróżnić:

 • Komfort – pacjent podczas wykonywanego zabiegu nie odczuwa żadnych, nieprzyjemnych lub wywołujących ból objawów. Zadaniem pacjenta jest wygodnie ułożyć się na fotelu i czekać na koniec depilacji. Podczas depilacji odczuwa się tylko lekkie powiewy ciepła.
 • Uniwersalność – zabieg depilacji za pomocą lasera można wykonywać na każdej partii ciała. Oznacza to, że takie partie ciała jak pachy, nogi, bikini mogą być bez wahania poddawane tej procedurze.
 • Trwałość – dzięki mechanizmowi lasera włoski na ciele usuwane są natychmiastowo wraz z cebulką. Co więcej, nie ma możliwości by włos odrósł, ponieważ światło lasera wytwarza taką energię cieplną, która doszczętnie niszczy mieszek włosowy.
 • Oszczędność – czas spędzony na depilacji laserowej to zaledwie 30 minut, a efekty pozostają nawet na kilka lat. Czyż nie jest to kusząca oferta? Perspektywa braku codziennego golenia się i zysk 20 minut na inne przyjemności powinna być zachęcająca.
 • Brak wyrastających włosków pod skórą – depilacja laserem jest dokładna i nie ma możliwości, by jakikolwiek włos na ciele pozostał.
 • Bezbolesność – zabieg jest przyjemny i brak jakichkolwiek wynikających z niego komplikacji. W zestawieniu z depilacją woskiem czy depilatorem to czysta przyjemność i ulga.
 • Zero negatywnych konsekwencji – nie występują żadne komplikacje pozabiegowe jeżeli pacjent jest zdrowy i nie cierpi na: bielactwo, nowotwór, łuszczycę albo jest posiadaczem nadmiernej ilości pieprzyków lub znamion.
 • Cena – usługa depilacji laserem może się wydawać zbyt droga dla przeciętnego klienta, jednakże w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalna od innych metod. Eksperci przeliczyli, że statystyczna kobieta w ciągu całego życia używa około 600 maszynek do golenia, co przekłada się na kwotę 3000 złotych. Jedna faza zabiegu laserem oscyluje już na poziomie 100 złotych.

Depilacja laserowa jest typem depilacji trwałej, co oznacza, że po zakończeniu całego cyklu usuwania cebulek włosa, kolejne już nie odrosną – o tym więcej tu: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/. Emitowane światło jest bardzo skuteczne i idealnie wchłaniane jest przez barwnik skóry, a więc melaninę. Od zerwania z problemem codziennego golenia nóg, miejsc intymnych, pach dzielą Was tylko cztery zabiegi depilacji laserowej. Warto się przekonać i sprawdzić, jedyne co można stracić to włosy !


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

3 odpowiedzi na “Depilacja laserowa – czy skuteczna?”

 1. Kami pisze:

  No tego, że zabieg jest bezbolesny – nie spodziewałam się 😉 to chyba jest ten argument za tym, że skorzystam z tego zabiegu. Jeszcze ciekawe jaka jest cena … ktoś coś wie?

 2. Mamamuminka pisze:

  To wszystko brzmi bardzo fajnie, oszczędność czasu i pieniędzy, bezbolesne… korci mnie oj korci 🙂

 3. Leszek pisze:

  Czy taki zabieg jest odpowiedni dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem? Chodzi mi o owłosienie na plecach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

65 − 59 =