Depilacja laserem w Gdyni: bezbolesna, szybka i skuteczna!

Dbanie o piękne gładkie ciało, to już standard w dzisiejszych czasach i żadna kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu, bez gładkich nóg. W okresie letnim pokazujemy więcej ciała, więc depilacja innych owłosionych części ciała jest niezbędna, nie tylko ze względów estetycznych ale również higienicznych. Rynek oferuje wiele możliwości usuwania zbędnego owłosienia, począwszy od maszynek, poprzez kremy do depilacji, podręczne depilatory czy usuwanie włosków ciepłym woskiem. Przy części tych zabiegów, włoski niestety szybko odrastają i zabieg trzeba powtarzać. Skóra wówczas staje się wysuszona, podrażniona  i wymaga większej pielęgnacji. Na szczęście na rynku od kilku lat można skorzystać z zabiegów depilacji z wykorzystaniem lasera który usuwa nie sam włos, ale cebulki włosowe. Dlatego usuwanie owłosienia tym sposobem jest trwałe, warto więc zdecydować się na zabieg depilacji laserowej i szybko i trwale usunąć niechciane owłosienie.

Depilacja laserowa Vectus – co musisz wiedzieć?

W przypadku usuwania zbędnego owłosienia laserem,  zabieg polega na podgrzaniu mieszka włosowego wiązką światła emitowanego przez laser. Działanie jest powierzchniowe i bardzo precyzyjne, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek naskórka. Dzięki temu, zabieg można wykonywać w najbardziej wrażliwych miejscach owłosionej skóry jak pachy czy miejsca bikini. Ze względu na to, że laser działa tylko na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, po pewnym czasie zabieg należy powtórzyć. Aby skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia, należy przygotować się na serię 3-5 zabiegów. Natomiast po każdym zabiegu możemy zauważyć, że odrastające włosy są cieńsze i bardziej delikatne.

Laserowe usuwanie owłosienia nie jest możliwe w następujących przypadkach:

 • choroby skóry takie jak łuszczyca, opryszczka, bielactwo;
 • choroby nowotworowe;
 • świeża opalenizna;
 • karmienie piersią;
 • używanie leków oraz ziół (np. nagietek, dziurawiec) światłoczułych tydzień przed zabiegiem;
 • depilacja woskiem, depilatorem lub pęsetą cztery tygodnie przez zabiegiem;
 • skaleczenia, otarcia naskórka lub inne zmiany skórne;
 • skłonność do przebarwień;
 • używanie kremów podrażniających skórę zawierające w swoim składzie kwasy owocowe lub witaminę A, cztery tygodnie przed zabiegiem;

Chcesz więcej szczegółów? Przeczytaj ten artykuł: https://togethermagazyn.pl/laser-vectus-skuteczna-depilacja-laserowa-gdyni/

Gdzie wykonać depilację laserową?

Przed zabiegiem, gabinet kosmetyczny powinien zaoferować usługę konsultacji dermatologicznej, na podstawie której lekarz oceni stan naszej skóry i jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, dobierze odpowiednie parametry dla lasera do rodzaju naszego owłosienia.

Ponadto, zwróćmy uwagę czy urządzenia którymi wykonywany jest zabieg depilacji laserowej, posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Jednym z najlepszych obecnie urządzeń na rynku jest model lasera medycznego Palomar Vectus, wyposażonego w inteligentną technologię pomiaru poziomu melaniny w skórze. W tym przypadku, przed samym zabiegiem do skóry poddawanej depilacji przykłada się czytnik poziomu melaniny. Dzięki temu podczas zabiegu usuwanych jest do 95% włosków z powierzchni skóry poddawanej depilacji. Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu 4-6 zabiegów w odstępach miesięcznych. Pozostałe 5% owłosienia, które ze względu na fazę wzrostu nie zostało usunięte, może pojawić się w okresie jednego roku po zabiegu. Wystarczy jeden zabieg aby je skutecznie usunąć.

Laser Vectus i czytnik melaniny Skintel do depilacji laserowej

Już teraz możesz zapisać się na zabieg do salonu kosmetologicznego w Gdyni!

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Po zabiegu depilacji laserowej Vectus

Główne zalecenia po zabiegu to:

 • używanie delikatnych, łagodzących środków myjących;
 • delikatnie osuszanie skóry unikając pocierania;
 • stosowanie łagodzących kremów zawierających np. lanolinę;
 • niestosowanie peelingów, perfum czy antyperspirantów na depilowanej skórze;
 • wstrzymanie się od opalania przez 4 tygodnie po zabiegu;
 • stosowanie skutecznych filtrów przeciwsłonecznych;
 • niekorzystanie z sauny oraz basenu.

Przyjdź na zabieg i przekonaj się, jak miła i aksamitna w dotyku może być skóra po depilacji laserowej urządzeniem Vectus!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =