Czy hemoroidy to coś poważnego?

Hemoroidy to niewinne naczynia należące do układu krążenia. Są one potrzebne każdemu ludzkiemu organizmowi. Jednakże, potrafią również sprawić wiele cierpienie, jeśli dojdzie od ich zapalenia. W przypadku zapalenia odbyt zaczyna swędzieć, czasami boleć, a na dodatek dosyć często pojawia się w nim krew.

Poważna choroba, poważny zabieg

Procto VitaleHemoroidy to nie jest coś, co można zlekceważyć. Czasami ludzie stosują zioła na hemoroidy i myślą, że mają problem z głowy. Rzeczywiście, często mają rację, gdyż niejednokrotnie domowe sposoby na hemoroidy okazywały się aż zaskakująco skuteczne. Jednakże, zawsze lepiej zwrócić się o pomoc do kogoś, kto jest specjalistą w dziedzinie hemoroidów.

Okazuje się, że w niektórych przypadkach zioła na hemoroidy nie odnoszą sukcesu. W takiej sytuacji należy wykonać jeden z zabiegów na hemoroidy. Jeśli chodzi o te zabiegi, to jednym z częściej stosowanych jest tak zwane przyżeganie. Jest to technika, którą stosuje się nie tylko do zwalczania hemoroidów. Znajduje ona zastosowanie również w wielu innych sytuacjach. Jednakże, w przypadku hemoroidów przyżeganie wykonuje się po to, aby owe hemoroidy raz na zawsze zlikwidować. Nie leczy się więc w tym przypadku hemoroidów, lecz się ich pozbywa. Wykonać można to na kilka sposobów. Pierwszy z nich wykorzystuje laser. Drugi z nich to wykorzystanie technik kriochirurgii. Innymi słowy, bardzo uproszczając jest to zamrożenie hemoroidów a następnie pozbycie się ich. Ostatnim ze sposobów przyżegania jest ten, w którym używa się podczerwieni. Za pomocą promieniowania podczerwonego można łatwo i dosyć szybko zlikwidować zapalenie hemoroidów.

Jeśli chodzi o przyżeganie, zwane też kauteryzacją to cieszy się ono bardzo dużą skutecznością. Dzięki przyżeganiu zwykle udaje się całkowicie wyleczyć hemoroidy. Ponadto, bardzo rzadko dochodzi do ich nawrotów. Z drugiej strony, od czasu do czasu po zabiegu przyżegania dochodzi do pewnych powikłań. Tym nie mniej, ma to miejsce raczej dosyć rzadko, więc nie powinno to specjalnie martwić pacjentów.

Więcej informacji o leczeniu hemoroidów na stronie: http://ziolanahemoroidy.pl

Co jeśli nie zabieg?

Oczywiście, nie w każdym przypadku proktolog przeprowadza zabieg. Czy to przyżeganie, czy też którykolwiek z innych zabiegów wykonywany jest tylko w najcięższych przypadkach. Warto w tym miejscu zauważyć, iż rozróżnia się aż cztery stopnie zapalenia hemoroidów. Jeśli chodzi o pierwszy stopień, to doskonale spisują się zioła na hemoroidy. Jeśli chodzi o stopień drugi i stopień trzeci, to oczywiście nadal poleca się domowe sposoby na hemoroidy, jednak przydają się również niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli zaś chodzi o zapalenie czwartego stopnia, to uniknięcie operacji raczej nie jest możliwe. Z drugiej jednak strony, trzeba liczyć się również z tym, że właśnie u osób z czwartym stopniem zapalenia hemoroidów ryzyko jeśli chodzi o powikłania jest największe. Niestety, ale u tych osób po zabiegu często dochodzi do silnych bóli w okolicach odbytu. Ponadto, sporadycznie pojawiają się problemy z zatrzymaniem stolca, a bardzo często nie sposób wstrzymać mocz.

3 odpowiedzi na “Czy hemoroidy to coś poważnego?”

 1. Buniek pisze:

  Laserowe leczenie hemoroidów to ostateczność. Lepiej najpierw postawić na zioła, które nie są tak drastycznym doznaniem dla organizmu i nie muszą być stosowane z takim wielkim wysiłkiem. Bo nawet jeśli się reklamują, że te lasery są bezbolesne, to okazuje się, że ich stosowanie nie pozostaje bez echa na system immunologiczny. Z ziołami jest natomiast inaczej, bo po prostu następnego dnia da się normalnie funkcjonować.

  • do Bunieka pisze:

   Mylisz się. Laserowe leczenie hemoroidów to jeszcze nic takiego, bo nie jest tak, że tym laserem jak w filmach będą ci hemoroidy wycinać. Tak właśnie działa chirurg, który wycina najbardziej powiększone hemoroidy. Ale laser to coś jakby ultradźwięki. Wnika w hemoroidy i sprawia, że się obkurczają, więc wcale nie jest to takie złe rozwiązanie. Choć faktem jest, że lepiej jest jak zastosuje się zioła na hemoroidy.

 2. tomasz pisze:

  Ja zastosowałem leczenie domowymi metodami opisanymi w książce Tombaka, stosowałem wszystkie metody naraz oprócz smarowania tyłka śmietaną. Podczas stosowania kuracji przez ok. 3 tyg. hemoroidy były cały czas, aż nagle wstaje rano i nie ma aż do dzisiaj. Już chyba 3 lata spokój. Polecam i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2