Czy jesteś podatny na drożdżycę? Zrób test na drożdżycę

Nie tylko czynniki zewnętrzne są odpowiedzialne za ułatwienie ekspansji patogennym grzybom. Stres i ciągłe gonienie za czymś materialnym również się do tego przyczynia. Nasze emocje mają bardzo duży wpływ na florę bakteryjną i niektóre profile osobowościowe są bardziej podatne na choroby grzybicze. Tak więc istnieje wiele czynników, które zwiększają ryzyko namnażania się grzybów, czym jest właśnie drożdżyca.

Jakie czynniki wewnętrzne sprzyjają rozrostowi Candidy?

Osoby skłonne do perfekcjonizmu, reagujące na stresowe sytuacje gniewem, złością czy irytacją, a także rozchwiane emocjonalnie czy podatne na depresją, to osoby szczególnie narażone na choroby grzybicze. Ich układ immunologiczny jest często na granicy, albo już chyli się ku upadkowi, co ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Karygodne nawyki żywieniowe oparte na typowej diecie krajów wysoko rozwiniętych są także czynnikiem wywołującym kandydozę. Najczęściej takie osoby już dawno zapomniały, czym jest prawdziwe życie w zdrowiu, a nie w towarzystwie choroby. Od dawna już wiadomo, że drożdżyca czerpie swoją siłę do dalszego rozwoju z cukru. Jak nie trudno się domyślić, w dzisiejszych czasach cukier jest bardzo powszechnie stosowany niemal wszędzie i to w najróżniejszej formie. Czekolada, cukierki, ciasta, soki, napoje gazowane, a nawet wędliny zawierają cukier i to w najgorszej postaci bo rafinowany. Dodatkowo sprawę pogarszają produkty z białej mąki, czyli pieczywo i makarony, a także biały ryż, kawa, słodkie owoce, sery pleśniowe i wszystkie gotowe dania typu instant. Nie ma co się okłamywać, wszystkie produkty spożywcze, które są wysoko przetworzone, są nieprawidłowym wyborem, który prowadzi do zachwiania równowagi organizmu i pozwala na bezprawną inwazję patogenów. Nieprzyjemne dolegliwości towarzyszą nam od dawna, więc kto by w ogóle wziął pod uwagę, że można przeprowadzić test na drożdżycę, który ewidentnie pokaże powstały problem.

Drożdżyca – utrudniona diagnoza

test-na-drozdzyceInfekcje grzybiczne typu drożdżyca są trudne do zdiagnozowania i leczenia, a dodatkowo tego typu choroby przebiegają najczęściej z nawrotami. Podając syntetyczne leki przeciwgrzybiczne, leczymy tylko objawy, a nie pierwotną przyczynę rozrostu grzyba Candida. Zamiast wyeliminować całą grzybnię, usuwamy tylko grzyba. Drożdżyca cechuje się mnóstwem mechanizmów przetrwania, a więc szybko adaptują się do zmieniających się warunków środowiska. Ponadto te mikroorganizmy uodparniają się na nowe leki, a antybiotyki nie są dla nich żadnym zagrożeniem. Test na drożdżycę to jedno, ale dalsze leczenie musi zostać odpowiednio dobrane do indywidualnego przypadku. Drożdżyca znana jest z współbytowania i tworzenia wspólnoty z gronkowcami i paciorkowcami. Nic dziwnego, że spotyka się coraz więcej chronicznych zapaleń uszu czy zatok na podłożu grzybiczym.

Więcej na stronie e-wenerolog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 − = 37