Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia z laserem Vectus? – Depilacja laserowa Gdynia

Depilacja Vectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa – przełom w leczeniu nadmiernego owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia daje szansę na normalne życie osobom borykającym się z problemem nadmiernego owłosienia. W przeciwieństwie do innych metod, depilacja laserowadaje znaczne efekty już po jednorazowym zabiegu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie włosy zostaną usunięte od razu. Wiele zależy od tego, w jakiej konkretnie fazie rozwojowej znajduje się włos. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie dla jakości przeprowadzanego zabiegu. Dobrze jest wiedzieć, że wzrost włosów nie jest ze sobą zsynchronizowany. Jedne dopiero zaczynają rosnąć, inne kończą swój żywot, a pozostałe znajdują się w fazie uśpienia. 

Cykl rozwojowy włosa

  • anagen – faza aktywnego wzrostu – melanina, która jest aktywnym przewodnikiem swiatła wytwarzanego przez laser, transportuje energię do brodawki włosowej. Światło ogrzewa brodawkę i doszczętnie ją niszczy. Łodyga ulega spaleniu i po ok. 2-3 tygodniach wykruszy się i wypadnie. Jeśli włos, w momencie wykonywania zabiegu znajduje się w fazie anagenu, możemy mieć niemalże 100% pewność, że wypadnie i już nie odrośnie. Macierz zostaje też pozbawiona dostępu do substancji odzywczych, w związku z czym nie ma prawa bytu. Ostatecznie, brodawka włosowa zanika.
  • katagen – faza przejściowa – włos ulega oddzieleniu się od brodawki i stopniowo wzbija się ku górze. Procesy rozrodcze stopniowo ulegają zakończeniu. kończy się produkcja melaniny, a włos przestaje rosnąć. Dolna część włosa ulega odbarwieniu. W związku z tą sytuacją, utracony zostaje bezpośredni przewodnik wiązki światła do brodawki włosa. Może tam dotrzeć jedynie niewielka ilosć energii, która nie jest dość wystarczająca, by zniszczyć brodawkę i uniemożliwić wzrost włosa, w związku z czym, depilacja laserowa na tym etapie nie będzie skuteczna. Łodyga włosa może się wykruszyć, a włos wówaczas wypadnie, ale brodawka nie jest uszkodzona, dlatego też, włos odrośnie.
  • telogen – ostatni poziom cyklu życia włosa – włos obumiera i zostaje „wyrzucony” ze skóry. Laserowe usuwanie owłosieniajest tutaj ani trochę nieskuteczne. Świało lasera nie ma szansy dotzreć do macierzy. Brak tutaj melaniny, będącej przewodnikiem światła wytwarzanego przez laser. Mieszek włosowy znajduje się wówczas w fazie uśpienia i czeka na bodziec pochodzący z wnętrza organizmu, do rozpoczęcia wytwarzania włosa.

Skuteczność zabiegu

Depilacja laserowa powszechnie uchodzi za niezwykle skuteczny zabieg, co nie oznacza, że od razu daje 100% rezultat usunięcia owłosienia. Jak wykazują badania, efekt uzależniony jest od indywidualnych cech pacjenta. W ogromnym stopniu zależy to od genów, stopnia opalenia czy jasności ciała. Czasami odrastają włosy, które są jasne, blond czy rude, a ponadto cienkie i krótkie, takich włosów nie można usunąć, z uwagi na niską efektywność – wiązka lasera nie poradzi sobie, gdyż dioda nie jest dość czuła, by zauważyć tak niską ilość melaniny w komórkach. Ponadto, jak wiadomo, organizm ludzki ma spore właściwości regeneracyjne. Niewykluczone, że brodawka po jakimś czasie odnowi się i wyrośnie z niej nowy włos. Dlatego właśnie, warto ponowiać zabieg co jakiś czas.
Odwiedź stronę https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html po więcej

Laserowe usuwanie owłosienia – czy każdy może przystąpić do zabiegu?

Każdy zabieg kosmetyczny ma to siebie, że niestety nie każdy może z niego skorzystać. Tak jest również i w tym przypadku. Z zabiegu nie mogą korzystać osoby walczące z chorobą nowotworową bądź przyjmujące leki światłouczulające, np. na trądzik czy leki psychotropowe. Poza tym, do zabiegu nie mogą też przystąpić osoby korzystające z doustnych retinoidów, betakarotenu, bronzerów i samoopalaczy.

One reply

  1. Sara125 pisze:

    Byłam na jednym zabiegu depilacji i nic nie bolało, ciekawa jestem koncowych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 + = 82