Jak wygląda czarnuszka siewna?

Czarnuszka siewna gatunek tej rośliny, należy do rodziny jaskrowatych. Pochodzi z Iraku i Turcji, natomiast na przestrzeni lat rozpowszechnił się i możemy go także spotkać w rejonie Morza Śródziemnego. Jeżeli chodzi o uprawę to jest uprawiany również w Polsce i w wielu innych krajach świata, ze względu na swe właściwości lecznicze. Roślina ta nie należy do gatunku wymagającego, ponieważ urośnie na większości gleb. Ważną kwestią jednak jest, aby gleby te były wystarczająco przepuszczalne. Sprawdź również, jakie zioła na wątrobę będą równie skuteczne jak czarnuszka.

Wygląd czarnuszki siewnej

Roślina ta ma niezwykle delikatny i oryginalny wygląd. Gatunek ten osiąga około czterdziestu do pięćdziesięciu centymetrów długości. Natomiast w sprzedaży dostępne są także odmiany niższe. Łodyga jest wniesiona i dość rozgałęziona. Jeżeli chodzi o kwiaty to są one duże, ponieważ ich średnica osiąga około trzech centymetrów, które pojedynczo wyrastają na szczycie pędów. Liście natomiast są równowąskie, o nitkowatych odcinkach. Owoce składają się z około od pięciu do dziesięciu mieszków, które całkowicie są zrośnięte ze sobą, pokryte brodawkami i gruczołami.

Zastosowanie czarnuszki siewnej

Czarnuszka siewna była stosowana już w starożytności, ponieważ była ogólnodostępna i tania (zawarta jest w Hepa Vitale). W obecnych czasach czarnuszkę stosuje się w kuchni, w kosmetyce i lecznictwie. Jej substancjami są białka, tłuszcze roślinne, węglowodany, gorycz nigellina, garbniki, a dodatkowo olej jest bogaty w antyoksydanty, jak również substancje przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Czarnuszka pomaga w leczeniu cukrzycy, przy alergii, jak również pomaga zapobiegać nowotworom (podobnie do babki płesznik – sprawdź tutaj, jak stosować babkę płesznik). Z tego względu, iż wspomaga produkcję komórek szpiku kostnego, zwiększa produkcję komórek odpornościowych, niszczy komórki nowotworowe, jak również zwiększa ilość limfocytów kategorii B.

Zastosowanie w produktach

Firma Procto Vitale oferuje mam produkt z czarnuszki siewnej, który znacząco wpływa na pozytywne zmiany w naszym organizmie. Połączenie źiół korzystne jest szczególnie przy walce z hemoroidami, jak również z powodzeniem jest stosowanie przy innych schorzeniach.

Następny produkt z czarnuszki siewnej możemy nabyć od firmy Olvita, która proponuje nam olej z tej rośliny w kapsułkach. Cena tego produktu to około 40 złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 65 = 73