Piegi – skuteczne sposoby na usunięcie

Piegi mogą być uważane zarówno za zaletę danej osoby, jak za jej wadę. Zwykle posiadają je osoby o bardzo jasnej karnacji, choć oczywiście nie jest to regułą. To, czy u kogoś znajdują się tego rodzaju przebarwienia na twarzy, jest zależne od genów. Wydawałoby się zatem, że nie mamy na to wpływu i jeśli już posiadamy piegi, musimy się z nimi pogodzić. Na szczęście tak nie jest – usuwanie piegów jest możliwe.

Zabiegi pozwalające na usunięcie piegów

Piegi mogą występować w różnej formie – u niektórych osób przybierają postać ledwo widocznych kropek w okolicach nosa, u innych zaś są to pokaźnych rozmiarów plamy na twarzy, ramionach oraz w okolicy dekoltu. Spotyka się zarówno blade piegi, jak i te mocno brązowe – czasem są to nawet czerwone plamki na twarzy. Im piegi są bardziej widoczne, tym większy dyskomfort mogą sprawiać.

Jednak dzięki nowoczesnej kosmetologii oraz medycynie estetycznej mamy możliwość pozbycia się tego problemu. Jak usunąć piegi? Wystarczy poddać się jednemu z zaproponowanych zabiegów:

  • Laser Palomar Emerge
  • geneO+ (OxyGeneo, Ultrasound & TriPollar RF)
  • Dermapen 3 / Mezopen
  • peelingi

Proponowane zabiegi

  • Usuwanie przebarwień na twarzy za pomocą lasera nie od dziś jest znane ze swojej dużej skuteczności. Laser Palomar Emerge sprawdzi się doskonale w usuwaniu blizn czy przebarwień, w tym piegów. Zabieg ten polega na wnikaniu wiązki lasera głęboko w skórę, gdzie dokonuje kontrolowanych mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki temu struktury skóry są przebudowywane.
  • Ciekawy jest także zabieg geneO+, który wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w organizmie. Głowica, którą przykłada się do miejsca zabiegowego, powoduje pojawianie się na skórze dwutlenku węgla. Organizm odpowiada na to wysyłając w dane miejsce krew bogatą w tlen. Ten zabieg prowadzi do rozjaśnienia skóry, a także wyrównania jej kolorytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3