Laserowe pozbywanie się blizn

Gładka i nieprzebarwiona skóra to ideał, który niemal każdy stara się osiągnąć. Niestety, walka z trądzikiem, innymi chorobami skóry i operacjami powodują, że na skórze pojawiają się różne blizny. Wpływają one pewność siebie, komfort w codziennych sytuacjach i relacje międzyludzkie. Tym samym usuwanie blizn wymaga metod, które pozwolą na ich skuteczne wyeliminowanie. W większości przypadków blizna, nawet cienka, ma inny odcień niż zdrowa skóra.

Ma kolor niebieski lub czerwony, którego intensywność nie zmniejsza się nawet po kilku latach i tylko okazjonalnie staje się nieco mniej niewidoczna. Wiele klinik oferuje szereg zabiegów usuwania blizn. Chociaż usunięcie blizn może nastąpić przy użyciu różnych metod i sprzętu, odbywa się to w większości przypadków w ten sam sposób, pobudzając skórę do samoleczenia. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim usuwanie blizn laserem. Warto zatem wiedzieć, że leczenie blizn odbywa się za pomocą lasera frakcyjnego. Każdy taki zabieg jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i rodzajów blizny, z którymi się boryka. W zależności od wielkości i widoczności blizn, lekarze dostosują odpowiednią metodę ich usuwania. Polega to na tym, że impulsy głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, całkowicie zdrowej tkanki.

Emitowana wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i umożliwia usuwanie nawet dużych blizn. Niewątpliwie taki laser na blizny jest połączeniem maksymalnej skuteczności i krótkiego okresu gojenia się skóry. Ponadto wyeliminowuje się w ten sposób ryzyko infekcji, a ból jest praktycznie niedostrzegalny. Takie laserowe usuwanie blizn jest stosowane na wszystkie typy skóry. Nadaje się do ich leczenia niezależnie od ich wieku i wielkości, co w połączeniu z doskonałymi wynikami sprawia, że jest to najpopularniejsza metoda w tego typu zabiegach. Warto mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka i opłaci się poddać się takiemu zabiegowi. Po leczeniu skóra staje się gładka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 35 = 38