Jak walczyć z nadmiarem sebum? Sebum na twarzy

dziewczyna z tłustą cerą

Na nadmiar sebum skarży się wiele osób, zwłaszcza tych w młodym wieku. Świecąca twarz, zatkane pory i często pojawiające się wypryski niejednemu spędzają sen z powiek. Sebum co to? Czy wydzielanie sebum naprawdę jest takie złe? Czy cerę trądzikową można skutecznie wyleczyć? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Co to jest sebum?

Sebum jest naturalnym, lipidowym lubrykantem wydzielanym przez nasze gruczoły łojowe. Jego główna funkcja to zapewnienie skórze miękkości oraz ochrona przeciwgrzybiczna i przeciwbakteryjna. Jak widać sebum na twarzy jest niezbędne.

W momencie, kiedy przestajemy odpowiednio dbać o skórę, niewłaściwie się odżywiamy oraz żyjemy w niesprzyjających warunkach (np.dużych miastach) gruczoły łojowe zaczynają produkować kłopotliwy dla nas nadmiar sebum na twarzy. Na taki stan rzeczy mogą mieć wpływ również choroby, stres, niedobory witamin, zaburzenia pracy układu hormonalnego oraz geny. Łój na twarzy i świecenie się twarzy to często jedne z pierwszych oznak, że w organizmie dzieje się coś złego, czemu jak najszybciej należy się dokładnie przyjrzeć

 

krem .

Jak sobie radzić z nadmiernym wydzielaniem sebum?

Na szczęście nadmierne wydzielanie sebum można skutecznie opanować, choć wymaga to pracy. Na początek należy przyjrzeć się swojej diecie, dużo tłustych, wysoko przetworzonych produktów oraz słodyczy wpływa tragicznie na stan cery i owocuje nowymi wypryskami. Również zbyt uboga dieta lub objadanie się może poskutkować nadmiarem sebum na twarzy. Równolegle z przejściem na zdrową, opartą na warzywach i owocach dietę, powinniśmy wprowadzić odpowiednią pielęgnację z zastosowaniem naturalnych kosmetyków, które sprawią, że świecąca się twarz zniknie.

Przede wszystkim należy oduczyć się dotykania twarzy (i roznoszenia przy tym bakterii) oraz rozdrapywania wyprysków i ran. Powinniśmy myć twarz delikatnymi żelami do tego przeznaczonymi i starać się jej nie przesuszać. Przesuszona skóra tylko na moment przyniesie nam suchą i matową twarz, potem niestety na nowo zacznie się świecenie twarzy a sebum powróci ze zdwojoną mocą. W najgorszych okresach powinniśmy zrezygnować z ciężkiego makijażu a zwłaszcza z wielu warstw zatykającego pory pudru.

Aby pielęgnacja okazała się skuteczna, warto sięgnąć po konkretny krem regulujący wydzielanie sebum, np. Sevolium. Naturalne składniki nie podrażnią i tak już chorej cery, a szereg dodatkowych właściwości sprawi, że nie tylko zwalczycie problem trądziku ale także ukoicie podrażnienia oraz nawilżcie skórę, co jest niezwykle ważne w przypadku nadmiaru sebum – wasza skóra może być tłusta i nadal odwodniona, dlatego warto działać kompleksowo.Teraz, kiedy wiecie już sebum co to jest, możecie zabierać się do pracy nad swoją skórą! Czym szybciej tym lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *