Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 20 roku życia. Czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek jest wiele. Ogromny wpływ mają: zanieczyszczenie powietrza, zmiana klimatu, zmiany hormonalne czy tryb życia. Sytuacje, gdy twarz zostaje poddana wielu zmianom, jak np. marszczenie brwi, szeroki uśmiech, również zwiększa ryzyko wcześniejszego pojawienia się zmarszczek. Mięśnie się kurczą, a w konsekwencji powstają fałdy skórne, które po jakimś czasie stają się trwałe i głębokie.

Pierwsze trwałe zmarszczki można zauważyć między 25 a 30 rokiem życia. Zazwyczaj są to zmiany skórne w pobliżu oczu i czoła. Rzadziej wokół ust i nosa. W kolejnych latach ilość zmarszczek dynamicznie się zmienia i zwiększa. Pojawiają się zmarszczki na szyi, które wyglądają bardzo nieestetycznie.

Aby przeciwdziałać zmarszczkom można skorzystać z dwóch rodzajów zabiegów lub zastosować terapie kosmetyczne dostępne w klinikach. Kremy przeciwzmarszczkowe działa wygładzająco i spłycają skórę powierzchownie. Mało które serum wnika w głąb skóry. Dlatego też, po niesatysfakcjonującym stosowaniu preparatów, kobiety decydują się na zabiegi niechirurgiczne, ale o niezwykłym działaniu. Efekty widoczne są już po pierwszym razie.

Najpopularniejsze zabiegi na zmarszczki

Worki pod oczami, zmarszczki mimiczne są najmniej pożądanymi zjawiskami na twarzy. Zmęczenie, ciągły stres, mało snu i upływający czas negatywnie wpływają na cerę. Związku z czym usuwanie zmarszczek pod oczami jest procederem wymagającym wielu cierpliwości. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest botox – bardzo popularny wśród gwiazd i celebrytów. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę lub śródskórnie małej ilości preparatu, który powoduje, że skóra się naciąga i jednolici. Po 15-20 minutach trwania zabiegu miejsca mogą być trochę zaczerwienione. Rezultat widoczny po upływie tygodnia, czasem szybciej, w zależności od indywidualnych predyspozycji klienta. Trwałość do 7-8 miesięcy. Potem, dla utrzymania efektu, należy go powtórzyć.

Usuwanie zmarszczek mimicznych może się odbyć także za pomocą kwasu hialuronowego. Jednakże jest on polecany osobom z cerą dojrzałą i z bardzo głębokimi zmarszczkami. Bardzo dobrze działa na bruzdy nosowo-wargowe czy zlokalizowane wokół oczu. Dzięki zastosowaniu kwasu wypełnienie zmarszczek okazuje się szybsze i bardziej efektywne. Ponadto, kwas jest bezpieczny dla organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Skóra jest mocno stymulowana, a zmarszczki spłycone. Jedynym mankamentem jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona skóra, która po upływie kilku godzin powraca do naturalnego wyglądu. Efekt „nowej twarzy” można obejrzeć po ukończonym zabiegu, więc po upływie 30-40 minut. Wbrew negatywnym opiniom, kwas bardzo dobrze modeluje kąciki ust i nadaje im niesamowity kontur. Rezultat utrzymuje się do 9 miesięcy.

Jak widać wypełnienie zmarszczek nie jest procesem wymagającym jakiegokolwiek poświęcenia. Wystarczy poświęcić trochę czasu i cieszyć się  efektem młodej skóry przez kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 − 85 =