Henna rzęs – jak i dla kogo?

Wiele kobiet marzy o ciemnych rzęsach bez konieczności wykonywania porannego makijażu. Ten dylemat dotyczy przede wszystkim pań o jasnej karnacji oraz jasnych włosach. Tutaj z pomocą może przyjść znana już w czasach starożytnych henna. Prawdziwa henna to naturalny składnik pozyskiwany z liści lawsonii bezbronnej. Obecnie w aptekach, sklepach zielarskich czy drogeriach dostępna jest henna do rzęs w postaci gotowych preparatów w proszku (który należy zmieszać z wodą utlenioną) lub żelu.

Czy warto zrobić hennę?

Henna rzęs to zabieg, który można wykonać w domu samodzielnie. Warto dzień wcześniej przeprowadzić test alergiczny, aby upewnić się, czy nie jest się uczulonym na żaden składnik preparatu. Samo malowanie rzęs henną nie jest skomplikowane, warto jednak przestrzegać kilku prostych zasad, aby nasze powieki nie wyglądały jak z horroru.

Przede wszystkim henna na rzęsy powinna być nakładana tak, by nie dotykać skóry u ich nasady – uzyskamy w ten sposób bardziej naturalny wygląd. Skórę na powiekach oraz wokół oczu należy uprzednio posmarować wazeliną albo tłustym kremem, a pod oczy położyć płatek kosmetyczny. Henna brudzi! W przypadku pozostawienia plam na skórze, można usunąć zabarwienia płynem do demakijażu lub specjalnym preparatem do usuwania henny.

Jak dobrać hennę na brwi?

Na koniec jeszcze rada dla jasnych blondynek oraz pań o rudych włosach: w przypadku pierwszej henny, kiedy to nie ma pewności co do tego, jak rzęsy zareagują na preparat, warto zdecydować się na jaśniejszy odcień, aby uniknąć czarnego, nienaturalnie wyglądającego odcienia.

W przypadku obaw co do własnych umiejętności, warto oddać się w ręce specjalisty. Kosmetyczka nałoży preparat profesjonalnie, taki zabieg nie zrujnuje naszego budżetu (koszt to kilkadziesiąt złotych), a efekt utrzymuje się około 3-4 tygodnie. Henna nie jest szkodliwa, nie niszczy rzęs, dlatego zabieg można powtarzać tak często, jak jest to konieczne.

Zabiegi na twarz i ciało?

Stanowcze TAK! Jeśli nie wiesz, jaki zabieg wybrać – nie martw się. Specjaliści z gdyńskiego salonu czekają z darmowymi konsultacjami – wystarczy umówić się na wizytę!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Nie czekaj i spraw prezent swojemu ciału!

5 replies on “Henna rzęs – jak i dla kogo?”

 1. aleksandra pisze:

  Henna rzęs jest jednym z moich ulubionych zabiegów kosmetycznych, Myślę, że następnym razem skorzystam z usług kosmetyczki.

 2. Marita pisze:

  Ja też wolę robić ten zabieg u kosmetyczki, szybko, profesjonalnie 🙂

 3. Olivia pisze:

  No nie wiem, czy można zrobić samodzielnie. Ja bym się na taki krok nie odważyła 🙂

 4. Rozalia pisze:

  Zgadza się. Wykonanie samemu henny rzęs może być uciążliwe, sama też tego nie robię, tylko idę do salonu kosmetycznego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6