Category Archives: Artykuły

czerwona twarz

Przyczyny czerwonych plam na twarzy

Zaczerwienienia na twarzy

Zaczerwienienia na twarzy to istotny problem dermatologiczny, którego podłożem są rozszerzone naczynka w skórze. Czerwona twarz zwykle jest problemem kobiet, gdyż to one mają cienką, delikatną i wrażliwą skórę twarzy, ale jeśli dotyka mężczyzn to w znacznie poważniejszym stopniu.

Continue reading →

kobieta z nadmiarem sebum

Jak walczyć z nadmiarem sebum? Sebum na twarzy

dziewczyna z tłustą cerą

Na nadmiar sebum skarży się wiele osób, zwłaszcza tych w młodym wieku. Świecąca twarz, zatkane pory i często pojawiające się wypryski niejednemu spędzają sen z powiek. Sebum co to? Czy wydzielanie sebum naprawdę jest takie złe? Czy cerę trądzikową można skutecznie wyleczyć? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Continue reading →

Krem na trądzik musi zawierać nawilżające olejki.

Co zawiera skuteczny krem na trądzik?

Rynek kosmetyków do skóry tłustej i problematycznej obfituje w liczne maści i kremy przeciwtrądzikowe. Wiele firm traktuje je jako kosmetyki „do zadań specjalnych”. Zaleca nakładanie ich miejscowo i tylko w momencie pojawiania się wyprysków. Tymczasem skóra trądzikowa wymaga stałego nawilżenia i ciągłej kontroli. Rozsądne jest systematyczne pielęgnowanie twarzy, ponieważ znacznie lepiej jest zapobiegać powstawaniu wyprysków niż leczyć je lub pozbywać się blizn oraz przebarwień potrądzikowych. Continue reading →

leczenie trądziku tabletkami

Leczenie trądziku izotretynoiną – czy bezpieczne?

Trądzik coraz częściej nie jest problemem tylko nastolatków, ale także osób po 30 roku życia. Nieleczony trądzik może się rozprzestrzeniać i prowadzić do powstawania blizn, co nie wygląda zbyt estetycznie i może stać się poważnym problemem. Główną przyczyną trądziku jest nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych, które zapychają się, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych. Często powodem jest także zbyt wysoka produkcja hormonów. W leczeniu zmian trądzikowych można wspomóc się różnymi preparatami, w tym tabletkami na receptę lub bez. Bardzo pomocna może okazać się wizyta u dermatologa, który doradzi w prawidłowym doborze kuracji na nasz problem. Continue reading →

Wazektomia

Czym jest wazektomia? Jest to znana na całym świecie metoda antykoncepcji dostępna dla mężczyzn. Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny. Każdego roku w USA poddaje się mu więcej niż 500 tysięcy mężczyzn. Jest stosowana jako metoda zapobiegania ciąży zaraz po prezerwatywie, środkach hormonalnych i podwiązaniu jajowodów. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z tą ostatnią metodą wazektomia jest o wiele prostsza do wykonania i bezpieczna dla zdrowia. Cena zabiegu jest także niższa niż sterylizacji kobiecej. Continue reading →

Jak zwalczyć stres oksydacyjny?

Stres to jeden z największych wrogów człowieka. Pojawia się w różnych momentach życia. Zdarza się, że długotrwały stres może doprowadzić do choroby organizmu. Osoby, które na co dzień żyją w biegu, towarzyszy im stres w pracy, powinny zwrócić na siebie szczególną uwagę. Skutki tego niebezpiecznego stanu mogą być nieodwracalne. Jednym z najbardziej groźnych rodzajów stresu jest natomiast stres oksydacyjny. Continue reading →

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 20 roku życia. Czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek jest wiele. Ogromny wpływ mają: zanieczyszczenie powietrza, zmiana klimatu, zmiany hormonalne czy tryb życia. Sytuacje, gdy twarz zostaje poddana wielu zmianom, jak np. marszczenie brwi, szeroki uśmiech, również zwiększa ryzyko wcześniejszego pojawienia się zmarszczek. Mięśnie się kurczą, a w konsekwencji powstają fałdy skórne, które po jakimś czasie stają się trwałe i głębokie.

Continue reading →

Objawy rzęsistkowicy

  Rzęsistkowica spowodowana jest przez naprawdę malutkiego pasożyta zwanego Trichomonas vaginalis, którego nie można go zobaczyć gołym okiem. Ludzie współżyjąc seksualnie z niezabezpieczonym zakażonym partnerem narażają się na zarażenie się tym patogenem. Zakażenie rozprzestrzenia się, gdy nasienie, wydzielina i płyny pochwowe dostają się do wnętrza penisa, sromu lub pochwy.

Continue reading →

Skuteczne odmładzanie twarzy laserem

Młodość wiąże się z atrakcyjnością, a gładka skóra o tym ma świadczyć najlepiej, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odmłodzić twarz. W związku z tym warto mieć świadomość, że laserowe zabiegi odmładzające na twarz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pacjentów w klinikach medycyny estetycznej. Frakcyjna technologia laserowa oparta jest na zjawisku frakcjonowanej fototermolizy, polegającej na tworzeniu siatki nakłuć w skórze. Zabieg inicjuje stan zapalny, częściowo uszkadzając skórę, a tym samym stymulując ją do odbudowy. Takie odmłodzenie twarzy obejmuje także równoczesną stymulację naskórka do intensywnej produkcji kolagenu.

Continue reading →

Implanty zębowe – informacje przedzabiegowe

Implanty zębowe wstawione mogą być praktycznie każdej osobie, która nie jest zadowolona ze stanu swojego uzębienia. Wiadomo, że naturalne uzębienie pacjentów może mieć ubytki, ponieważ nie wszyscy pacjenci dbają o swoje zęby. Wtedy też powstają liczne ubytki, jednak z pomocą implantów można skutecznie je niwelować. Implant zęba może być jednak podzielony na wiele różnych rodzajów, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi rodzajami, aby przed wizytą u stomatologa poszerzyć swoją wiedzę w tej kategorii.

 

Rodzaje implantów

Najpopularniejszym rodzajem implantów są implanty śródkostne. Mocowane są one konkretnie w okolicach kości, która tworzy szczękę lub żuchwę. Wtedy też trzymają się one stabilnie i na pewno utrzymają się w jamie ustnej przez bardzo długi czas.

Wyróżnia się także implanty zębów podkostnowe. Mocowane są one znacznie głębiej niż te śródkostne, dlatego zapewniają pacjentowi większą stabilność, jednak ich mocowanie zajmuje więcej czasu. Implant zęba cena jest w tym przypadku nieco wyższa, jednak pacjent na pewno będzie zadowolony z takiego zabiegu. Idealne dla pacjentów, którzy nie mogą mieć zamocowanych implantów na kościach.

Jak wygląda wstawianie implantów?

Cena implantu uzależniona jest od jego rodzaju. Implanty Gdańsk wstawia się oczywiście w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach. Na początku w kości lub też pod nią wierci się specjalny otwór, dzięki któremu można tam umiejscowić implant. Następnie stomatolog zajmuje się procesem odsłonięcia implantu oraz montowania śruby gojącej, co może zająć nieco więcej czasu. Implanty stomatologiczne dzięki temu jednak na pewno na długo pozostaną na swoim miejscu. Następnie stomatolog zajmuje się zamocowaniem sztucznego zęba w wybranym miejscu. Oczywiście pacjent będzie musiał wtedy zadbać o higienę jamy ustnej. Cały proces wstawiania implantów może potrwać nawet kilka miesięcy, natomiast wywiercenie otworu nie zajmuje więcej niż 2 godziny.

Proteza na implantach

W dzisiejszych czasach wyróżnia się różne rodzaje implantów stomatologicznych. Możliwe jest także umieszczenie protez na implantach. Jest to polecane osobom, które w ogóle nie mają zębów. Wtedy w jamie ustnej montuje się poszczególne implanty, aby były one solidnie umiejscowione w odpowiednich miejscach, a na nich umieszcza się wybrane przez pacjenta protezy. W ten sposób można zadbać o swoje uzębienie. Proteza na implantach musi być jednak dokładnie czyszczona, utrzyma się tam ona przez długi czas. Protezy na implantach pozwalają pozbyć się pacjentom różnych kompleksów spowodowanych brakiem zębów.

Jaki jest koszt implantów?

Osoby zadające sobie pytanie ile kosztuje implant zęba muszą wiedzieć, że samo wszczepienie takiego implantu kosztuje około 3500 złotych. Koszt implantu zęba zależy jednak w dużej mierze od jego rodzaju. Implanty stomatologiczne podkostnowe są nieco droższe od tych śródkostnych. Oczywiście występują różne implanty zębowe przeciwwskazania, ale warto najpierw udać się na przegląd do stomatologa, a ten stwierdzi, jakie implanty można mocować u danego pacjenta i czy w ogóle jest to możliwe. Za cały zabieg wstawiania implantów na pewno zapłaci się kilka tysięcy złotych.