Category Archives: Artykuły

Wazektomia

Czym jest wazektomia? Jest to znana na całym świecie metoda antykoncepcji dostępna dla mężczyzn. Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny. Każdego roku w USA poddaje się mu więcej niż 500 tysięcy mężczyzn. Jest stosowana jako metoda zapobiegania ciąży zaraz po prezerwatywie, środkach hormonalnych i podwiązaniu jajowodów. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z tą ostatnią metodą wazektomia jest o wiele prostsza do wykonania i bezpieczna dla zdrowia. Cena zabiegu jest także niższa niż sterylizacji kobiecej. Continue reading →

Jak zwalczyć stres oksydacyjny?

Stres to jeden z największych wrogów człowieka. Pojawia się w różnych momentach życia. Zdarza się, że długotrwały stres może doprowadzić do choroby organizmu. Osoby, które na co dzień żyją w biegu, towarzyszy im stres w pracy, powinny zwrócić na siebie szczególną uwagę. Skutki tego niebezpiecznego stanu mogą być nieodwracalne. Jednym z najbardziej groźnych rodzajów stresu jest natomiast stres oksydacyjny. Continue reading →

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 20 roku życia. Czynników sprzyjających powstawaniu zmarszczek jest wiele. Ogromny wpływ mają: zanieczyszczenie powietrza, zmiana klimatu, zmiany hormonalne czy tryb życia. Sytuacje, gdy twarz zostaje poddana wielu zmianom, jak np. marszczenie brwi, szeroki uśmiech, również zwiększa ryzyko wcześniejszego pojawienia się zmarszczek. Mięśnie się kurczą, a w konsekwencji powstają fałdy skórne, które po jakimś czasie stają się trwałe i głębokie.

Pierwsze trwałe zmarszczki można zauważyć między 25 a 30 rokiem życia. Zazwyczaj są to zmiany skórne w pobliżu oczu i czoła. Rzadziej wokół ust i nosa. W kolejnych latach ilość zmarszczek dynamicznie się zmienia i zwiększa. Pojawiają się zmarszczki na szyi, które wyglądają bardzo nieestetycznie.

Aby przeciwdziałać zmarszczkom można skorzystać z dwóch rodzajów zabiegów lub zastosować terapie kosmetyczne dostępne w klinikach. Kremy przeciwzmarszczkowe działa wygładzająco i spłycają skórę powierzchownie. Mało które serum wnika w głąb skóry. Dlatego też, po niesatysfakcjonującym stosowaniu preparatów, kobiety decydują się na zabiegi niechirurgiczne, ale o niezwykłym działaniu. Efekty widoczne są już po pierwszym razie.

Najpopularniejsze zabiegi na zmarszczki

Worki pod oczami, zmarszczki mimiczne są najmniej pożądanymi zjawiskami na twarzy. Zmęczenie, ciągły stres, mało snu i upływający czas negatywnie wpływają na cerę. Związku z czym usuwanie zmarszczek pod oczami jest procederem wymagającym wielu cierpliwości. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest botox – bardzo popularny wśród gwiazd i celebrytów. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę lub śródskórnie małej ilości preparatu, który powoduje, że skóra się naciąga i jednolici. Po 15-20 minutach trwania zabiegu miejsca mogą być trochę zaczerwienione. Rezultat widoczny po upływie tygodnia, czasem szybciej, w zależności od indywidualnych predyspozycji klienta. Trwałość do 7-8 miesięcy. Potem, dla utrzymania efektu, należy go powtórzyć.

Usuwanie zmarszczek mimicznych może się odbyć także za pomocą kwasu hialuronowego. Jednakże jest on polecany osobom z cerą dojrzałą i z bardzo głębokimi zmarszczkami. Bardzo dobrze działa na bruzdy nosowo-wargowe czy zlokalizowane wokół oczu. Dzięki zastosowaniu kwasu wypełnienie zmarszczek okazuje się szybsze i bardziej efektywne. Ponadto, kwas jest bezpieczny dla organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Skóra jest mocno stymulowana, a zmarszczki spłycone. Jedynym mankamentem jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona skóra, która po upływie kilku godzin powraca do naturalnego wyglądu. Efekt „nowej twarzy” można obejrzeć po ukończonym zabiegu, więc po upływie 30-40 minut. Wbrew negatywnym opiniom, kwas bardzo dobrze modeluje kąciki ust i nadaje im niesamowity kontur. Rezultat utrzymuje się do 9 miesięcy.

Jak widać wypełnienie zmarszczek nie jest procesem wymagającym jakiegokolwiek poświęcenia. Wystarczy poświęcić trochę czasu i cieszyć się  efektem młodej skóry przez kilka miesięcy.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjną, minimalnie inwazyjną procedurą. Niewiele trzeba zrobić, aby się do tego przygotować. Należy jednak pamiętać, aby przedyskutować swoje obawy ze specjalistą od pielęgnacji skóry, i dowiedzieć się, czy mikrodermabrazja jest odpowiednia. Trzeba omówić wszelkie wcześniejsze zabiegi i zabiegi kosmetyczne, a także alergie i schorzenia.

Continue reading →

Depilacja bikini

Usuwanie zbędnego owłosienia z naszego ciała bywa bardzo problematyczne. Mamy do dyspozycji różne metody, które charakteryzują się mniejszą lub większą skutecznością. Golenie z pomocą żyletki, depilacja kremem a może metody mechaniczne? Każda z tych opcji daje krótkotrwały efekt, cały proces należy powtarzać po kilka dni. Dlatego dobrym pomysłem jest depilacja woskiem, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nowoczesnych kobiet. Continue reading →

Zabiegi na blizny potrądzikowe – opis, efekty

Z trądzikiem pospolitym walczy nie tylko młodzież, ale i dorośli. Obecne możliwości technologiczne pozwalają na skuteczne leczenie trądziku. Jednak często pozbycie się tego problemu nie oznacza końca kłopotów. Powodem są liczne blizny potrądzikowe. Są dostępne różne kremy na te blizny, jednak nie zawsze są one skuteczne. W takiej sytuacji należy skorzystać z innych sposobów na leczenie blizn.

Continue reading →

Najważniejsze informacje o rzeżączce

Pamiętaj, że seks bez zabezpieczenia może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Nie zawsze skończy się jedynie na wyrzutach sumienia, a następstwa swoich działań możesz odczuwać o wiele dłużej. Każde przypadkowe zbliżenie naraża Cię na zarażenie chorobą weneryczną, a tą, która występuje najczęściej, jest  rzeżączka.

Jakie objawy powinny Cię niepokoić?

Jeśli jesteś mężczyzną, zwróć szczególną uwagę na wyciek ropy z ujścia cewki moczowej, trudności w oddawaniu moczu, pieczenie, a czasem nawet towarzyszący ostry ból. Uczucie bolesności wiązać się będzie z każdym wzwodem, a im wzwód będzie większy, tym nieprzyjemniejsze uczucia będą Cię spotykać. Co ważne – wszystkie te objawy mogą pojawić się już w ciągu kilku dni od Twojej niezabezpieczonej przygody.

U kobiet początkowe stadium choroby niestety przebiega zupełnie bez żadnych objawów. Występujące niespodziewanie pieczenie i dyskomfort w okolicach intymnych oraz upławy zazwyczaj nie są łączone z tą jednostką chorobową. Niekontrolowany rozwój nierozpoznanej choroby stanowić może ogromne niebezpieczeństwo.

Nawet jeśli nie obserwujesz u siebie jeszcze żadnych objawów, warto mieć pewność, że Twoje zdrowie nie zostało narażone. Rozmowa z lekarzem może być wstydliwa i krępująca, a wykonanie badania w przychodni bywa czasochłonne. Co zrobić? Chcesz przekonać się i mieć pewność, że nie doszło do zakażenia? Zależy Ci, by szybko oraz absolutnie bezboleśnie mieć stuprocentową pewność, czy doszło do zakażenia rzeżączką? Pragniesz jak najszybciej podjąć skuteczne leczenie, jeśli rzeczywiście doszło do zarażenia?

Możesz mieć to wszystko. Szybko i sprawnie.  Zamów test na rzeżączkę, który pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na wszystkie Twoje pytania. Badanie na rzeżączkę, jakie wykonasz samodzielnie w komfortowych warunkach Twojego domu, nie narazi Cię na poczucie skrępowania. Test jest bardzo dokładny i czuły, a dzięki temu, uzyskany wynik pozbawi Cię wszystkich wątpliwości. Zrobisz go w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu, unikniesz kolejek i niepotrzebnego stresu, a do przychodni udasz się jedynie po wynik. To wygodne, prawda?

Jeżeli wynik Twojego testu na rzeżączkę okaże się być pozytywny – nie panikuj! Jak najszybciej udaj się do odpowiedniego lekarza, jakim jest wenerolog, a on wdroży stosowne działania. Leczenie rzeżączki nie jest skomplikowane, a choroba może być całkowicie wyleczona. Lekarz zadecyduje o podaniu antybiotyków domięśniowo lub doustnie, co daje praktycznie stuprocentową pewność wyleczenia. Niezmiernie ważne jest, by testom na rzeżączkę poddać wszystkich partnerów seksualnych zarażonej osoby. Nawet, jeżeli ich wynik będzie negatywny, lekarz i tak profilaktycznie zaleci leczenie antybiotykami, co będzie niewiele różnić się od leczenia stwierdzonej choroby.

Niewykryta, a przez to nieleczona rzeżączka niesie za sobą szereg powikłań, które często są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Kontakty seksualne z kolejnymi partnerami skutkują niestety kolejnymi zarażeniami. Powikłania choroby są tym poważniejsze, jeśli nieleczonej rzeżączce towarzyszy nadmierny wysiłek fizyczny oraz nadużywanie alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających. Drobne zabiegi w obrębie cewki moczowej, a nawet jazda na rowerze często prowadzi do drobnych urazów w okolicy zewnętrznych narządów płciowych, co z kolei może skutkować powstaniem powikłań.

Podział powikłań zakażenia rzeżączką u mężczyzn:

 • Rzeżączkowe zapalenie najądrzy
 • Rzeżączkowe zapalenie najądrzy i jądra
 • Rzeżączkowe zapalenie gruczołu krokowego
 • Ropień gruczołu krokowego
 • Rzeżączkowe zapalenie gruczołów łojowych Tysona
 • Rzeżączkowe zapalenie przewodów okołocewkowych
 • Rzeżączkowe zapalenie gruczołów Littrégo
 • Ropień okołocewkowy
 • Rzeżączkowe zapalenie gruczołów opuszkowo-cewkowych Cowpera
 • Rzeżączkowe zapalenie pęcherzyków nasiennych

Wyróżnia się również powikłania, występujące zarówno u mężczyzn jak i kobiet:

 • Zespół Fitza, Hugha i Curtisa Rozsiane zakażenie rzeżączkowe / posocznica rzeżączkowa
 • Zespół stawowo-skórny
 • Rzeżączkowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
 • Rzeżączkowe zapalenie wsierdzia

Pamiętaj, że przed wymienionymi powikłaniami może uchronić Cię szybki i skuteczny test na rzeżączkę. Odpowiedź na pytanie: „czy warto ryzykować swoim życiem, a nawet zdrowiem?” może być tylko jedna. Wykonaj test i śpij spokojnie.

Media społecznościowe a zdrowie

Większość z nas, a szczególnie dotyczy to młodych ludzi, którzy coraz więcej czasu poświęcają mediom społecznościowym. Jest to wyjątkowo proste, ponieważ do Facebooka, Snapchata, YouTube, Instagrama, Twittera i ulubionych blogów mamy właściwie nieograniczony dostęp dzięki komputerom i urządzeniom mobilnym. To czy jest to dobre czy złe zależy w dużej mierze od tego z jakich treści korzystamy. A można znaleźć naprawdę wiele ciekawych informacji czy też znaleźć źródło motywacji. Szczególnie dobrze udaje się to tym osobom, które poszukują treści pomagających dbać o zdrowie, właściwie się odżywiać i aktywnie żyć. W takim wypadku social media pozytywnie wpływają na styl życia i sposób myślenia – mówi Kamil Jankowski z agencji social media Think Things. Jakich więc treści szukać?

Być fit

Przykładem na to jak pozytywnie social media mogą wpłynąć na życie ludzi jest ogromna popularność influencerów, którzy propagują sport i zdrowy styl życia. Wielu sportowców i trenerów fitness włącza prowadzenie fanpage w swoją pracę. W ten sposób wspólnie motywują setki tysięcy ludzi do wysiłku fizycznego, uprawiania sportów, dbania o kondycję i zgrabną sylwetkę. W dużej mierze to właśnie dzięki nim bycie fit stało się modne. Użytkownicy chętnie chwalą się w mediach społecznościowych swoimi metamorfozami motywując tym innych. Ale to nie wszystko, bo z pomocą użytkownikom internetu przychodzą też liczne sportowe aplikacje na smartfony. Takie aplikacje nie tylko monitorują parametry organizmu w czasie treningu, pomagają stworzyć plan treningowy i motywują do jego realizacji, ale też pozwalają na publikowanie wyników swoich treningów na Facebooku lub w innych popularnych miejscach. Jeżdżąc na rowerze, biegając i uprawiając inne rodzaje aktywności fizycznej można się tym pochwalić w szerokim gronie. Dodatkową zaletą tego jest fakt, że publiczne pokazywanie swoich wyników motywuje do konsekwencji i do dalszych sukcesów.

Magazyny lifestylowe

Nie tylko sportowcy promują się w sieci. Prowadzenie fanpage to obowiązkowy element dla magazynów lifestylowych. Publikują oni wartościowe treści na temat zdrowia, urody, sportu, aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania. Jest to dla nich reklama i marketing, ale śledząc takie profile można się dowiedzieć bardzo dużo. Podobnie jest z blogami lifestylowymi, z których wiele jest prowadzonych przez naprawdę dobrych ekspertów w dziedzinie dietetyki, sportu czy medycyny. Szukając wartościowych treści warto przyjrzeć się mniej popularnym stronom. Często jest także, że agencja social media pomaga prowadzić blog lub fanpage ośrodkom medycznym, lekarzom, dietetykom. Takie strony choć mniej popularne zawierają mnóstwo wartościowego pod względem merytorycznym materiału.

Zdrowe żywienie

Bardzo dużo ciekawych materiałów można także znaleźć na blogach i kanałach kulinarnych. Śledząc filmiki i próbując zamieszczanych w internecie przepisów można nie tylko przygotować smaczne potrawy, ale też jedzenie bardzo zdrowe. Istnieje tak duża różnorodność influencerów kulinarnych, że bez trudu można znaleźć tych, którzy promują kuchnię wegetariańską, bezglutenową, wegańską, diety odchudzające, przepisy odpowiednie dla dzieci i wiele więcej. Każdy kogo interesują kulinaria, w internecie, a przede wszystkim w social media, znajdzie niemal nieograniczone pokłady wiedzy, przede wszystkim na fanpage znanych kulinarnych influencerów. Niejedna agencja reklamowa nakłania też restauracje by prowadziły fanpage, na którym mogą doskonale się promować, ale też przyciągnąć uwagę internautów zdradzając różne kulinarne tricki i sposoby na to, by potrawy były nie tylko smaczniejsze, ale też zdrowsze.

Zdrowie

W mediach społecznościowych można też znaleźć wiele wartościowych informacji dotyczących dbania o zdrowie, profilaktyki zdrowia, leczenia chorób etc. Najlepiej oczywiście korzystać ze sprawdzonych źródeł na przykład blogów i fanpage prowadzonych przez lekarzy. Ale to nie wszystko w social media można też zasięgnąć opinii na temat lekarzy, placówek medycznych czy skuteczności leczenia. W wielu grupach uczestnicy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i opiniami. Może nie wszystkie są w pełni obiektywne, ale generalnie można uzyskać naprawdę cenne informacje, a nie tylko te, które oficjalnie publikuje dana placówka medyczna lub gabinet lekarski.

Artykuł powstał we współpracy z https://thinkthings.pl/.

Domowe sposoby na hemoroidy

Jeszcze kilkanaście lat temu o żylakach odbytu ciężko było usłyszeć gdziekolwiek i odnaleźć informacje, które pomogłyby potencjalnie chorym na hemoroidy. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej i o żylakach odbytu popularnie zwanych hemoroidami można usłyszeć niemal na każdym kroku. Również w telewizji możemy oglądać liczne reklamy specyfików na hemoroidy, które nie zawsze działają, a jednocześnie kosztują spore pieniądze. Bardzo często zapominamy jednak o tym, że hemoroidy nie są wcale chorobą obecnych czasów, a istnieją niemal od zawsze. Tym samym jeszcze kilkanaście lat temu nasze babcie i dziadkowe musieli radzić sobie z z hemoroidami w sposób samodzielny. Jakie są domowe sposoby na żylaki odbytu?

Już na samym początku trzeba wspomnieć, że istnieje bardzo wiele różnych domowych sposobów na hemoroidy, a poniższa lista wraz z krótkimi wyjaśnieniami obejmuje jedynie kilka najpopularniejszych. Domowe sposoby na hemoroidy, wbrew pozorom i opiniom wielu lekarzy, którzy bardzo często widzą jedynie możliwość leczenia ambulatoryjnego, są sposobami działającymi – mogą przynieść bardzo pozytywne skutki. Jakie mamy jednak domowe sposoby na żylaki odbytu?

Przemywanie hemoroidów

Domowy sposób na hemoroidy, który jest sposobem mało inwazyjnym i wymaga od nas jedynie regularności, to przemywanie odbytu i jego okolic. Możemy do tego wykorzystać wacik higieniczny lub chusteczkę higieniczną (najlepiej materiałową). Należy przemywać jednak nie samą wodą, a naparem z rumianku, nagietka lub aloesu. W ten sposób możemy w szybki sposób złagodzić podrażnienia okolic odbytu oraz zlikwidować negatywne skutki hemoroidów, które uprzykrzają nam codzienne życie – między innymi pieczenie i swędzenie.

Okłady chorego miejsca

Kolejnym sposobem jest stosowanie zimnych okładów – w najprostszej wersji możemy wykorzystać do tego materiałową chusteczkę oraz kostki lodu z domowego zamrażalnika. Pamiętajmy jednak o tym, że tego typu sposoby przynoszą jedynie chwilową ulgę i z tego powodu powinny być stosowane wielokrotnie w czasie dnia (oczywiście w miarę możliwości).

W przypadku występującego krwawienia o niewielkiej intensywności polecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie wilgotnej torebki herbaty, którą należy przyłożyć do odbytu. Może się to wydawać dziwne, jednak herbata zawiera olbrzymie ilości taniny, która ma stwierdzone i potwierdzone naukowo działanie przeciwzapalne.

Liczne i krótkie nasiadówki

Ostatnim z polecanych domowych sposobów na hemoroidy są liczne i krótkie nasiadówki. Wystarczy nalać do wanny odrobinę letniej wody (maksymalnie 10 centymetrów), dodać wywaru chociażby z kory dębu lub rumianku i następnie przez kilkanaście minut posiedzieć w tak przygotowanej kąpieli. Tego typu nasiadówki przynoszą wyraźne ulgi związane z bólem, swędzeniem i pieczeniem, co potwierdzają niemal wszyscy chorzy na hemoroidy.

Podsumowując, nie zawsze wizyta u lekarza z powodu występujących hemoroidów jest konieczna, jednak jeżeli nie zauważamy poprawy poprzez stosowanie domowych sposobów na żylaki odbytu, to nie warto zwlekać i jak najszybciej zarezerwować termin u lekarza pierwszego kontaktu.

Co na powiększenie piersi?

Obfite i jędrne piersi to marzenie niejednej kobiety, jednak wraz z wiekiem biust zaczyna tracić swoją elastyczność, przez co staje się bardziej obwisły. Na wygląd swojego biustu narzekają jednak nie tylko starsze panie, ale również młode kobiety, które chciałyby go nieco powiększyć. Oczywiście w dzisiejszych czasach powiększenie biustu to nie jest żaden problem, ponieważ można poddać się operacji plastycznej, jednak czy warto? Z pewnością nie biorąc pod uwagę, iż taki zabieg jest bardzo kosztowny, a piersi wyglądają bardzo nienaturalnie. Na szczęście istnieje kilka innych sposobów, które warto wypróbować, jednak co na powiększenie piersi powinno się sprawdzić? Czy serum na biust Frashe okaże się wysoce skuteczne?

Zioła

Lecznicze właściwości ziół znane są już od tysięcy lat, a w medycynie naturalnej wykorzystuje się je do leczenia wielu chorób oraz nieprzyjemnych dolegliwości. Po zioła warto również sięgnąć w przypadku walki o większy biust, ponieważ znajdujące się w nich substancje mogą przyczynić się do jego powiększenia. Po które jednak zioła warto sięgnąć? Które będzie najskuteczniejsze na powiększenie biustu? Najlepiej w tym przypadku sprawdza się kozieradka, szyszki chmielu, koper włoski oraz czerwona koniczyna. Decydując się jednak na picie ziołowych herbatek, należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach.

Tabletki

Alternatywą dla ziół są tabletki na powiększenie biustu, które również mogą go nieco powiększyć, jednak decydując się na ich zakup, należy bardzo dokładnie sprawdzić ich skład, a także to, czy posiadają odpowiednie atesty. Najlepiej sięgać po tabletki ziołowe, które nie powinny wywołać żadnych skutków ubocznych.

Kremy

Obecnie w sklepach można bez problemu zakupić różnego rodzaju kosmetyki, które służą do pielęgnacji biustu, jednak większość z nich zawiera wiele niepotrzebnych substancji, które nie zawsze są bezpieczne dla zdrowia. Skuteczne działanie kremu na jędrny biust Z tego też względu warto zwrócić na całkowicie naturalny krem Frashe, który poprawiając krążenie krwi, sprawia, iże piersi stają się ujędrnione, a to oczywiście bardzo korzystnie przekłada się na ich rozmiar.